در سال‌های اخیر همان‌طور که قرارداد فوتبالیست‌ها افزایش پیدا کرده، به رقم قرارداد مربیان هم اضافه شده به طوری که شنیده می‌شود یک مربی برای حضور موقت و چند هفته‌ای در یک تیم لیگ برتری ۱۲ میلیارد تومان قرارداد بسته است. در همین راستا جالب است بدانید قرارداد ۱۰ سرمربی لیگ برتری از اوسمار ویرا […]

- عجیب ولی واقعی؛ قرارداد اوسمار ویرا از ۱۰ مربی لیگ برتری پایین‌تر است

در سال‌های اخیر همان‌طور که قرارداد فوتبالیست‌ها افزایش پیدا کرده، به رقم قرارداد مربیان هم اضافه شده به طوری که شنیده می‌شود یک مربی برای حضور موقت و چند هفته‌ای در یک تیم لیگ برتری ۱۲ میلیارد تومان قرارداد بسته است.

در همین راستا جالب است بدانید قرارداد ۱۰ سرمربی لیگ برتری از اوسمار ویرا سرمربی برزیلی پرسپولیس بیشتر است! شاید بگویید اوسمار نیم‌فصل اول دستیار بود و… اما نکته اینجاست که دلار به شدت گران شده و به هر حال رقم قرارداد دستیاران هم بالاست؛ ضمن اینکه اوسمار در نیم‌فصل دوم سرمربی شد و به طور طبیعی او باید جزو سه مربی گران لیگ برتر باشد اما در عمل نه‌تنها این‌طوری نیست بلکه ویرا جزو ۱۰ مربی گران ایران هم نیست و از مربیان کاملاً معمولی فوتبال کشورمان هم ارزان‌تر است! 

نکته دیگر اینکه برای بسیاری از مدیران (نه همه) اصلاً کارنامه مربی مهم نیست و کافی است آن مربی اسم و رسم داشته یا از دلال پرقدرتی برخوردار باشد. اوسمار برای ماندن در پرسپولیس باید قهرمان لیگ برتر شود و مبارزه جدید او از همین امشب و بازی کلیدی با سپاهان شروع می‌شود. شرایط کلی به نحوی است که هواداران پرسپولیس تحت هیچ شرایطی با نایب‌قهرمانی خوشحال نمی‌شوند به خصوص اگر نام قهرمان استقلال باشد. طبعاً اگر اوسمار ویرا بتواند پرسپولیس را قهرمان کند، قطعاً قراردادش برای فصل آینده افزایش پیدا می‌کند. 

نکته: گران‌ترین مربی ایران حدود ۲۵ میلیارد تومان قرارداد داشت و پیش‌بینی می‌شود سال آینده حداقل ۴۰ درصد به این مبلغ افزوده شود.

منبع: خبـر ورزشی

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.