لوکا مودریچ در دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در آلیانتس‌آرنا تاریخ‌ساز شد و با ۳۸ سال و ۲۳۴ روز سن به مسن‌ترین بازیکنی تبدیل شد که برای رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان اروپا به میدان می‌رود و از رکورد فرانس پوشکاش پیشی گرفت. رکورد پوشکاش با ۳۸ سال و ۲۲۹ روز سن به ۱۷ […]

- لوکیتا در لیگ قهرمانان جاودانه شد/ رکورد ۵۹ ساله شکست

لوکا مودریچ در دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در آلیانتس‌آرنا تاریخ‌ساز شد و با ۳۸ سال و ۲۳۴ روز سن به مسن‌ترین بازیکنی تبدیل شد که برای رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان اروپا به میدان می‌رود و از رکورد فرانس پوشکاش پیشی گرفت.

رکورد پوشکاش با ۳۸ سال و ۲۲۹ روز سن به ۱۷ نوامبر ۱۹۶۵ در بازی رئال‌مادرید و کیلمارناک در رقابت‌های اروپایی برمی‌گردد. مودریچ در ۵۲۸امین بازی خود برای مادریدی‌ها از این رقم پیشی گرفت و در ۱۱۸مین بازی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا حضور یافت. هافبک کروات که در دقیقه ۷۶ به جای جود بلینگام وارد زمین شد، از ۵۲۷ بازی روبرتو کارلوس در رده‌بندی تاریخی بازیکنانی که بیشترین بازی را برای رئال‌مادرید انجام داده‌اند نیز پیشی گرفت و چهاردهمین بازیکن با بیشترین تعداد بازی‌ها برای رئال مادرید، و پنجمین بازیکن با بیشترین حضور در لیگ قهرمانان اروپا شد؛ پس از ایکر کاسیاس، کریم بنزما، رائول گونسالس و سرخیو راموس.

مودریچ که در ۹ سپتامبر ۳۹ ساله می‌شود، باید قرارداد خود را که در ۳۰ ژوئن به پایان می‌رسد برای یک سال دیگر تمدید کند تا مسن‌ترین بازیکن تاریخ رئال‌مادرید در تمام رقابت‌ها شود. پوشکاش با انجام سه بازی آخر دوران حرفه‌ای خود در کوپا دل‌ری در ماه مِی ۱۹۶۶، این رکورد را با ۳۹ سال و ۳۶ روز به ثبت رساند.

مسن‌ترین بازیکنانی که برای رئال‌مادرید در رقابت‌های اروپایی بازی کردند:

مودریچ: ۳۸ سال و ۲۳۴ روز

پوشکاش: ۳۸ سال و ۲۲۹ روز

بویو: ۳۸ سال و ۵۳ روز

دی‌استفانو: ۳۷ سال و ۳۲۸ روز

دودک: ۳۷ سال و ۲۶۰ روز

بیشتر بخوانید:

منبع: خبـر ورزشی

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.