نتانیاهو کوتاه نیامد؛ آمریکا و عربستان سراغ پلن B می‌روند!
نتانیاهو کوتاه نیامد؛ آمریکا و عربستان سراغ پلن B می‌روند!

انتخاب به نقل از گاردین نوشت: ایالات متحده و عربستان سعودی مجموعه‌ای از توافق‌نامه‌ها را در حوزه امنیت و اشتراک فناوری تهیه کرده‌اند که پیش از این، قرار بود به توافق گسترده‌تر خاورمیانه با مشارکت اسرائیل و فلسطینی‌ها مرتبط شود.  با این حال، در غیاب آتش‌بس در غزه و در مواجهه با مقاومت سرسختانه دشولت […]

- نتانیاهو کوتاه نیامد؛ آمریکا و عربستان سراغ پلن B می‌روند!

انتخاب به نقل از گاردین نوشت: ایالات متحده و عربستان سعودی مجموعه‌ای از توافق‌نامه‌ها را در حوزه امنیت و اشتراک فناوری تهیه کرده‌اند که پیش از این، قرار بود به توافق گسترده‌تر خاورمیانه با مشارکت اسرائیل و فلسطینی‌ها مرتبط شود.

 با این حال، در غیاب آتش‌بس در غزه و در مواجهه با مقاومت سرسختانه دشولت بنیامین نتانیاهو برای ایجاد یک کشور فلسطینی – و عزم ظاهری آن برای آغاز حمله به رفح – سعودی‌ها برای طرح B که اسرائیلی‌ها را از آن مستثنی می‌کند، تلاش می‌کنند

بر این اساس، ایالات متحده و عربستان سعودی توافقاتی را برای معاهده دفاعی دوجانبه امضا خواهند کرد. ایالات متحده همچنین در راه اندازی صنعت انرژی هسته‌ای غیرنظامی عربستان سعودی، و اشتراک اطلاعات در سطح بالا در زمینه هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های نوظهور کمک خواهد کرد.

همزمان، در ازای پذیرش راه حل دو کشور، پیشنهادی برای عادی سازی روابط دیپلماتیک با ریاض به اسرائیل ارائه خواهد شد. اما بر اساس طرح B ریاض، تکمیل توافق‌های ایالات متحده و عربستان به توافق با دولت نتانیاهو وابسته نخواهد بود.

منبع: اطلاعات انلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.