به گزارش زیرنویس ،داود بیگی‌نژاد درباره ممنوعیت اجاره دادن خانه به اتباع خارجی غیرمجاز و الزام مشاوران املاک به اخذ تاییدیه برای انعقاد قرارداد با اتباع خارجی اظهار داشت: هر نوع قرارداد با اتباع خارجی غیرمجاز ممنوع است. درباره اتباع خارجی که اجازه اقامت دارند، دفتر املاک باید پس از انعقاد قرارداد مدارک و دلایل […]

- خبر جدید نائب رییس مشاوران املاک /جمعیت افغان ها در این مناطق بیشتر از ایرانی‌هاست

به گزارش زیرنویس ،داود بیگی‌نژاد درباره ممنوعیت اجاره دادن خانه به اتباع خارجی غیرمجاز و الزام مشاوران املاک به اخذ تاییدیه برای انعقاد قرارداد با اتباع خارجی اظهار داشت: هر نوع قرارداد با اتباع خارجی غیرمجاز ممنوع است. درباره اتباع خارجی که اجازه اقامت دارند، دفتر املاک باید پس از انعقاد قرارداد مدارک و دلایل اجازه اقامت را به اداره اماکن ارائه دهند.

ایلنا در خبری نوشت:وی ادامه داد: اگر مشاوران املاک نسبت به ارائه مدارک آن اتباع خارجی به اداره اماکن اقدام نکنند، برابر ماده ۹ آیین نامه اجرایی ماده ۸۱ قانون نظام صنفی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با اشاره به افزایش درخواست اجاره مسکن از سوی اتباع خارجی در تهران تاکید کرد: میزان تقاضا از سوی اتباع خارجی برای اجاره مسکن بسیار افزایش یافته است و عمده این اتباع هم افغانستانی هستند و پس از حضور طالبان در این کشور و اتفاقات در مرزهای شرقی و افزایش مهاجرت افغان‌ها، درخواست اجاره مسکن از سوی افغان‌ها در تهران هم افزایش یافت. البته بخشی از اتباع خارجی هم اعراب هستند که جمعیت آن‌ها بسیار اندک و محدود است.

تأثیر زندگی خانوادگی افغان‌ها بر اجاره‌بها

بیگی‌نژاد با بیان اینکه اتباع افغان در تهران یک کلونی متمرکز دارند، گفت: استقرار اتباع خارجی در تهران به ویژه افغان‌ها پراکنده نیست، هرچند در هر مناطقی مشغول به کار هستند، اما محل سکونت آن‌ها عمدتا اغلب در منطقه ۲۰ و همچنین انتهای منطقه ۱۹ است. شاهد تمرکز سکونت افغان‌ها در حاشیه شهر تهران هستیم و در برخی مناطق از جمله حاشیه شهر جمعیت افغان‌ها بیشتر از جمعیت ایرانی‌ها است.

وی افزود: در حال حاضر، زندگی خانوادگی افغان‌ها بیشتر شده است، پیش از این چند مرد با هم در خانه‌های نیمه ساخته سکونت داشتند، اما الان بیشتر زندگی خانوادگی دارند و اجاره خانه برای زندگی با خانواده انجام می‌شود و همین موضوع هم باعث تغییر نرخ اجاره بها در برخی از مناطق تهران شده است چراکه تقاضا از سوی افغان‌ها بیشتر شد.

برای مشاوران املاک سامانه سوت‌زنی راه‌اندازی شود

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه راهکار جلوگیری از اجاره دادن ملک و مسکن به اتباع غیر مجاز این است که برای مشاوران املاک سامانه سوت‌زنی و گزارش‌دهی به متولی امر راه‌اندازی شود، اظهار داشت: در حال حاضر طرح شناسایی اتباع خارجی غیر مجاز در حال انجام و اجرا است، اما راهکار دیگری وجود دارد اینکه سامانه یا کانال سوت‌زنی برای مشاوران املاک راه‌اندازی کنند که مشاوران بتوانند در صورت مشاهده این تخلف موضوع را به متولی رسیدگی این موضوع اطلاع دهد. در این صورت گزارش‌ها بلافاصله و مستقیما به نهاد و دستگاه مربوطه ارسال می‌شود و این اقدام می‌تواند در شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز بسیار موثر و سریع باشد.

۲۱۷

منبع: خبـرآنلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.