به گزارش سلام نو به نقل از مهر، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۹:۳۰ و با قضاوت بیژن حیدری در ورزشگاه آزادی رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، […]

به گزارش سلام نو به نقل از مهر، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۹:۳۰ و با قضاوت بیژن حیدری در ورزشگاه آزادی رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، محمدحسین کنعانی زادگان، عبدالکریم حسن، وحدت هنانوف، مسعود ریگی، سروش رفیعی، اوستون ارونوف، مهدی ترابی (۸۱- وحید امیری)، امید عالیشاه، عیسی آل‌کثیر.

ترکیب سپاهان:

پیام نیازمند، هادی محمدی، برایان دابو، محمد کریمی، رامین رضائیان، فرشاد احمدزاده (۶۲- رضا اسدی)، میلاد زکی پور، امید نورافکن، شهریار مغانلو، رضا شکاری (۷۴- علی اصغر اعرابی) و سیاوش یزدانی.

شروع متعادل دو تیم

بازیکنان دو تیم نیمه اول را آرام آغاز کردند و در ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی موقعیت خطرناکی روی دروازه‌ها به وجود نیامد. در دقیقه ۱۷ و به دلیل خطای امید نورافکن روی محمدحسین کنعانی زادگان، بازیکن سپاهان از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

در دقیقه ۲۷ ضربه آزاد برای پرسپولیس شکل گرفت که با سانتر امید عالیشاه همراه شد و پس از آن بازیکنان سپاهان توپ را دور کردند که در ادامه توپ در اختیار «عبدالکریم حسن» قرار گرفت و او توپ را مجدداً روی دروازه سپاهان سانتر کرد که با ضربه سر «گئورگی گولسیانی» همراه شد و توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۰ و در حالی که می‌رفت تا موقعیت خطرناک برای پرسپولیس شکل گیرد، «عبدالکریم حسن» از سمت چپ صاحب توپ شد و در حالی که می‌توانست «اوستون ارونوف» را صاحب توپ کند، اقدام به شوت زنی کرد و توپ او با اختلاف زیاد از کنار دروازه نیازمند به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۲ و روی حرکت زیبای مهدی ترابی این بازیکن در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار گرفت اما ضربه او دقت کافی را نداشت و توپ از بالای دروازه با اختلاف زیادی به بیرون رفت.

در ادامه موقعیت مهمی روی دروازه‌ها خلق نشد تا بازی با نتیجه تساوی بدون گل در نیمه اول به پایان برسد.

شروع نیمه دوم

بازیکنان پرسپولیس نیمه دوم را بهتر از حریف آغاز کردند و در دقیقه ۴۸ رو حرکت بسیار زیبای «اوستون ارونوف» با پاسی بلند در سمت راست «ویحدت هنانوف» صاحب توپ شد اما این بازیکن نتوانست از موقعیت به دست آمده استفاده کند و پس از برخورد به بازیکن سپاهان توپ به راحتی در اختیار نیازمند قرار گرفت.

در دقیقه ۵۸ و در حالی که «عبدالکریم حسن» صاحب توپ بود، فرشاد احمدزاده او را در وسط زمین نقش بر زمین کرد و از داور بازی کارت زرد گرفت. در دقیقه ۶۲ برای پرسپولیس کرنر شکل گرفت که با سانتر امید عالیشاه توپ به محوطه جریمه سپاهان رسید و عیسی آل کثیر با دست به توپ ضربه زد و از داور کارت زرد دریافت کرد.

موقعیت سوزی آل کثیر

در دقیقه ۶۸ و روی سانتر «عبدالکریم حسن» موقعیت خوبی برای عیسی آل کثیر به وجود آمد تا با ضربه سر دروازه سپاهان را باز کند اما ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه زردپوشان به بیرون رفت.

۱۰ نفره شدن پرسپولیس با اخراج عالیشاه

در دقیقه ۸۲ بین امید عالیشاه و برایان دابو درگیری به وجود آمد که بیژن حیدری پس از مشورت با کمک خود امید عالیشاه را از زمین بازی اخراج کرد و به هافبک سپاهان کارت زرد نشان داد.

داور بازی پس از اعتراض اعضای نیمکت سپاهان به یکی از دستیاران مورایس در دقیقه ۸۶ کارت قرمز نشان داد و او را از زمین بازی اخراج شد.

بارش باران به همراه وزش باد از کیفیت بازی کاهش داد و موقعیتی روی دروازه‌ها به وجود نیامند تا این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یابد. با این نتیجه پرسپولیس ۵۳ و سپاهان ۴۶ امتیازی و در رده‌های دوم و سوم باقی ماندند.

+

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.