اعتراض پرسپولیس: میهمانان ما را به استادیوم راه ندادید!
اعتراض پرسپولیس: میهمانان ما را به استادیوم راه ندادید!

عضو هیئت مدیره پرسپولیس گلایه‌هایی را نسبت به عملکرد مسئولان فدراسیون فوتبال در برگزاری بازی با النصر مطرح کرد.

 حسین خبیری که امروز میهمان برنامه ورزشگاه بود، در بخشی از صحبت‌های خود درباره دیدار پرسپولیس و النصر صحبت کرد و ضمن تاکید بر اینکه سرخپوشان تحت تاثیر نام رونالدو قرار نگرفته بودند، توضیحاتی را هم در خصوص برگزاری این مسابقه ارائه داد.

خبیری در واکنش به اینکه به نظر می‌رسید پرسپولیس از پیش بازنده است، گفت: شاید این تصور در بیرون از اردوی پرسپولیس به وجود آمده است، آن هم به خاطر اینکه رسانه‌ها و خیلی از علاقه‌مندان به فوتبال تصور می‌کردند النصر با وجود رونالدو و مانه و… می‌تواند طوری عمل کند که اتفاق بدی برای ما بیفتد اما درون تیم پرسپولیس اینطور نبود. بازیکنان پرسپولیس در آسیا شناخته‌شده هستند. ضمن اینکه ما در گذشته هم این تجربه را داشتیم و در لیگ قهرمانان آسیا برابر بازیکنان بزرگی بازی کردیم و برای مثال بازیکنان ما برابر ژاوی بازی کرده‌اند. از طرفی بازیکنان پرسپولیس، خودشان هم بازیکنان بزرگی بودند و تحت تاثیر نامی قرار نگرفتند. ما به بازیکنان افتخار می‌کنیم و معتقد هستیم علی‌رغم امکانات پایینی که دارند، خودشان جزء بهترین‌ها هستند.

به گزارش زیر نویس ،عضو هیئت مدیره پرسپولیس درباره میزان مشارکت این باشگاه در مراسم استقبال از تیم النصر گفت: در پروتکل برگزاری بازی‌های بین‌المللی باشگاهی، AFC تیم میزبان را می‌شناسد و همه مسائل را از میزبان می‌خواهد، اما در کشور ما برای برگزاری بازی در این سطح نیاز به کمک همه ارگان‌ها هست. چند جلسه در فدراسیون فوتبال برگزار شد و بحث استقبال، امنیت و اسکان مطرح شد، به خصوص که این بازی حساسیت زیادی داشت و آقای رونالدو طرفداران زیادی دارد

او در پاسخ به اینکه مسئولیت ورود و خروج افراد به ورزشگاه کاملا بر عهده باشگاه است، گفت: قاعدتا باید اینطور باشد اما متاسفانه ما در این مسائل با محدویت روبرو هستیم. در شرایطی که ما باید آیدی کارت صادر کنیم اما فدراسیون آیدی کارت برخی از عوامل اجرایی باشگاه را صادر نکرد. ما پیشکسوتان و مدیران خوبی داریم که زحمت کشیده‌اند و در حال حاضر هم مدیرانی داریم حق‌شان بود که بیایند بازی را ببینند، اما در بحث صدور آیدی کارت و تعداد افرادی‌ که می‌توانستیم بیاوریم، با محدویت روبرو بودیم. ما میزبان بودیم و اگر می‌خواستیم طبق پروتکل AFC کارمان را انجام بدهیم، می‌توانستیم به ناظر اعلام کنیم آیدی کارت‌هایی که صادر شده، مورد تایید ما نیست و مهمانانی که در جایگاه ویژه حضور دارند، مهمانان ما نیستند اما با توجه به اینکه بحث ملی در میان بود، این کار را نکردیم.

خبیری تاکید کرد: ما گلایه داریم. آیدی کارت معاونان باشگاه ما صادر نشد و من عصر روز بازی که با که با یکی از معاون‌ها صحبت می‌کردم گفت فدراسیون آیدی کارت ما را نداد. در واقع آنها تشخیص دادند که به چه کسی آیدی کارت بدهند. قاعدتا ما باید اعلام کنیم که این افراد مسئولیت دارند و باید به ورزشگاه بیایند. هزینه‌ها را که ما پرداخت می‌کنیم و مسئولیت هم با ما است و اگر ناظر ایرادی ببیند، باشگاه پرسپولیس جریمه می‌شود. کمااینکه در گذشته هم پیش آمده که گفته‌اند پنج هزار تماشاگر خارج از ظرفیت آمده‌اند و ۲۰ هزار دلار جریمه شده‌ایم اما ورود تماشاچی با ماست؟ بلیت‌فروشی با ماست؟‌ نه. مسئولیت با ماست اما اجرای آن را دیگران انجام می‌دهند و گاهی هم برای ما تعیین تکلیف می‌کنند.

او در پایان گفت: این یک بحث کلی است و دوستان هم در بحث برگزاری بازی زحمت کشیدند؛ وزارت کشور و عوامل زیرمجموعه آن شامل نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی، حراست وزارت ورزش، صداوسیما، شهرداری و اعضای شورای شهر در بحث بیلبوردها خیلی تلاش کردند و از آنها تشکر می‌کنیم. قطعا ما به تنهایی نمی‌توانستیم این بازی را برگزار کنیم. دوستان در فدراسیون فوتبال هم خیلی تلاش کردند و برخی از آنها اگر نبودند، کار برای ما سخت می‌شد، اما این مشکلات جزئی باید برطرف شود.

منبع :ورزش ۳

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟