تجهیزات VAR از ایران ممنوع الخروج شد!
تجهیزات VAR از ایران ممنوع الخروج شد!

مسئولان فدراسیون فوتبال در تلاش هستند تا مجوزهای لازم برای حفظ تجهیزات VAR در تهران را دریافت کنند.

 رایزنی‌های مقامات فدراسیون فوتبال برای ورود تجهیزات VAR به ایران به صورت قرضی برای دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا جواب داد و بازی پرسپولیس و النصر اولین بازی‌ای بود که به میزبانی ایران با حضور VAR برگزار شد.

به گزارش زیر نویس ،حالا این تجهیزات در ایران مانده و این هفته در بازی‌های نساجی مقابل الهلال و سپاهان مقابل الاتحاد نیز استفاده خواهد شد. با اینکه طبق قرار قبلی تجهیزات VAR باید بعد از بازی‌های هفته دوم لیگ قهرمانان از ایران خارج شود و به کشور مبدأ خود برسد، اما مسئولان فدراسیون در تلاش هستند تا این تجهیزات باارزش را در ایران نگه دارند.

هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون فوتبال، در این خصوص گفت: «پس از موافقت با میزبانی تیم‌های ایرانی، با کنفدراسیون فوتبال آسیا و دیگر مجموعه‌ها وارد مذاکره شده و ظرف مدت یک هفته این تجهیزات را با تمام مشکلاتی که وجود داشت، وارد ایران کردیم. پس از نصب تجهیزات VAR در آزادی و برگزاری دیدار تیم‌های پرسپولیس و النصر، AFC بابت راه‌اندازی، وصل سیستم و فعالیت‌هایی که در این زمینه صورت گرفت، تقدیر کرد. تجهیزات VAR طی دو روز گذشته در ورزشگاه نقش جهان نیز نصب شده و مشکلی وجود ندارد.»

او درباره احتمال باقی ماندن این تجهیزات در ایران بیان کرد: «برای نگهداری تجهیزات VAR در ایران باید اقدامات و مکاتبات مختلفی صورت گیرد، مجوزهای لازم صادر شود تا بتوانیم از این سیستم در رقابت‌های لیگ برتر در آینده‌ای نه چندان دور استفاده کنیم. سعی ما بر این است با ایجاد شرایط مناسب و گرفتن مجوزات مد نظر از این پس ورزشگاه‌هایی که شرایط داشتن تجهیزات VAR را دارند، این تجهیزات در ایران بماند.»

 منبع :ورزش ۳

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟