ورزشکاران مشکلی برای داشتن حجاب در المپیک ندارند
ورزشکاران مشکلی برای داشتن حجاب در المپیک ندارند

کمیته بین‌المللی المپیک به ورزشکاران اجازه داد تا در بازی‌های المپیک حجاب داشته باشند.

 

 

توماس باخ، گفت: این سازمان همیشه به همه ملیت‌ها و مردم احترام می‌گذارد و هیچ تبعیضی علیه ورزشکاران قائل نمی‌شود. قوانین کمیته بین‌المللی المپیک و قوانین فنی فدراسیون‌ها اعمال می‌شود و ورزشکاران می‌توانند در دهکده‌ها و سالن‌های المپیک با حجاب باشند. برخی از ورزش‌ها به دلایل ایمنی فنی محدودیت لباس دارند. ما منشور المپیک داریم که هیچ تبعیضی را مجاز نمی‌داند، اما باید بدانیم که ورزشکاران در یک حباب قرار ندارند، بلکه در یک بافت ملی، در قوانین کشورشان قرار خواهند داشت.

رئیس کمیته بین المللی المپیک اظهار داشت: المپیک پاریس از هوش مصنوعی برای حذف نظرات ناخوشایند که باعث آزار ورزشکاران یا اعضای کمیته بین‌المللی المپیک می‌شود، استفاده خواهد کرد. IOC از هوش مصنوعی در پاریس در زمینه‌های مختلف استفاده خواهد کرد. یکی از آن‌ها امنیت است، زیرا انتظار داریم نیم میلیارد پست در رسانه‌های اجتماعی در طول این بازی‌ها منتشر شود. اگر کسی فقط یک ثانیه را صرف خواندن هر پیام کند، ۱۶ سال طول می‌کشد. افزایش تدابیر امنیتی مربوط به وضعیت اوکراین و درگیری میان فلسطین و اسرائیل است.

المپیک پاریس ۵ تا ۲۱ مرداد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: ایسـنا

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.