مرگ سرمربی سرشناس تیم ملی ایران
مرگ سرمربی سرشناس تیم ملی ایران

ی به‌طور میانگین ۱ تا ۲ درجه سلسیوس نسبت به وضعیت نرمال افزایش می‌یابد،‌گفت: سه استان کشور وارد چهارمین سال خشکسالی شده‌اند

 

تا قبل از دی سال ۱۳۷۶ تومیسلاو ایویچ فقط برای افرادی که فوتبال خارجی را به صورت جدی دنبال می‌کردند شناخته شده بود. یک سرمربی سرشناس از مکتب فوتبال یوگسلاوی که زمستان سال ۷۶ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران برگزیده شد و آمد تا ما را آماده حضور در جام جهانی ۱۹۹۸ بکند ولی پس از شکست عجیب و معماگونه ۷ بر یک مقابل رم، به فاصله کمتر از یک ماه تا اولین مسابقه ایران در فرانسه ۱۹۹۸ برکنار شد و جای خود را به جلال طالبی داد.

ایویچ در حالی از ایران رفت که خیلی‌ها معتقدند جعبه سیاه بازی با حریف ایتالیایی محسوب می‌شد و البته هیچ‌وقت حاضر نشد پیرامون آن مسابقه دست به افشاگری بزند.

ایویچ چهارم تیر سال ۱۳۹۰ چشم از جهان فرو بست و جامعه فوتبال را متاثر کرد. از میان مربیان کروات نام‌آشنا در فوتبال ایران میروسلاو بلاژویچ، برانکو ایوانکوویچ، وینگو بگویچ و ژلکومیاچ در مراسم تدفین او حضور پیدا کردند. مردانی که بعضی از آن‌ها حالا دیگر خودشان نیز مسافر آسمان شده‌اند.

ایویچ رفت ولی هنوز برای ما غیرقابل‌هضم است که چطور تیم ملی ایران قبل از جام جهانی با ۷ گل قافیه را به یک تیم باشگاهی واگذار کرد! معمایی که شاید دوست داریم هرگز پاسخش را ندانیم چون شاید نگاهمان را نسبت به برخی ستارگان دوست‌داشتنی عوض کند!

منبع: خبـر ورزشی

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.