بمب خبری سال: مسی به عربستان می‌رود!
بمب خبری سال: مسی به عربستان می‌رود!

رودی گالتی، روزنامه‌نگار ایتالیایی، می‌گوید عربستان سعودی در تلاش است در نیمه دوم فصل جاری لیونل مسی را به صورت قرضی به خدمت بگیرد.

با پایان رقابت‌های عادی لیگ MLS و ناکامی اینترمیامی در راه‌یابی به پلی‌آف این لیگ لیونل مسی، خرید بزرگ اینترمیامی در تابستان جاری، شش ماه آینده را عملا در تعطیلات سپری خواهد کرد.

به گزارش زیرنویس، این فرصتی است که عربستانی‌ها قصد دارند از آن استفاده کنند. رودی گالتی، روزنامه‌نگار ایتالیایی، مدعی شد عربستان که امسال تابستان تلاش زیادی کرد لئو مسی را به الهلال منتقل کند ولی موفق نشد فرصت شش ماهه‌‌ای که پیدا شده را یک فرصت استراتژیک می‌داند و به شدت در تلاش است تا ابرستاره آرژانتینی را به مدت شش ماه به صورت قرضی از اینترمیامی به خدمت بگیرد.

این در حالی است که پیش از این گفته می‌شد در این فرصت پنج تا شش ماهه مسی ممکن است برای دور نماندن از فضای مسابقه یا به بارسلونا برگردد و یا به آرژانتین رفته و برای تیم شهر زادگاهش نیوولز اولد بویز بازی کند.

بولت پرسپولیسرویای بزرگ عربستان: زنده کردن تقابل بزرگ مسی-رونالدو

گالتی به شبکه اسکای گفت صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان که مالک چهار باشگاه بزرگ این کشور است همچنان به لیونل مسی به عنوان یک هدف استراتژیک نگاه می‌کند و معتقد است حضور او در عربستان حتی برای مدتی کوتاه باعث زنده شدن تقابل افسانه‌ای مسی-رونالدو خواهد شد و تنها در این صورت است که پروژه بزرگ فوتبال عربستان به هدف نهایی‌اش خواهد رسید.

1938056

در این گزارش ادعا شده که تا این لحظه هنوز پیشنهادی رسمی از طرف عربستانی‌ها به اینترمیامی ارسال نشده ولی آخرین ارزیابی‌ها در عربستان در حال انجام است و انتظار می‌رود ظرف یکی دو روز آینده پیشنهادی بزرگ روی میز مالکان باشگاه آمریکایی قرار بگیرد.

در صورت موافقت اینترمیامی، لئو مسی تا شروع فصل جدید لیگ MLS یعنی فوریه ۲۰۲۴ به مدت نزدیک به پنج ماه در عربستان توپ خواهد زد.

تابستان گذشته الهلال با حمایت صندوق توسعه عمومی عربستان با ارائه پیشنهادی ۴۰۰ میلیون یورویی به ازای یک فصل در تلاش بود رضایت مسی را جلب کند. در صورت پاسخ مثبت ستاره آرژانتینی او به گران‌ترین ورزشکار تاریخ تبدیل می‌شد.

بارسلونا کنار کشید؛ شانس عربستان بیشتر شد

شانس عربستانی‌ها برای جذب لئو مسی بیشتر به نظر می‌رسد چرا که امروز گزارش‌هایی از اسپانیا منتشر شد که نشان می‌داد بارسلونا به دنبال استفاده از فرصت پنج ماهه لئو مسی نیست. روزنامه موندودپورتیوو به نقل از منبعی موثق از باشگاه بارسلونا نوشت: «واقعیت این است که باشگاه بارسلونا، با تمام احترامی که برای لئو قائل است، تنها به فکر ثبت قرارداد ویتور روکه در ژانویه است و به انتقال قرضی مسی حتی به عنوان یک فرضیه هم توجه ندارد. و علاوه بر این، فرپلی مالی هم اجازه چنین کاری را نمی‌دهد، به خصوص با در نظر گرفتن اینکه باشگاه توان پرداخت دستمزد بالای مسی را ندارد.»

 

 

 

1938057

منبع: ورزش۳

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟