قیمت مصوت ۸ خودرو اعلام شد / خودروسازان در سامانه یکپارچه مردم را سر کار گذاشتند!
قیمت مصوت ۸ خودرو اعلام شد / خودروسازان در سامانه یکپارچه مردم را سر کار گذاشتند!

ایران خودرو در کنار سایپا یکی از دو شرکت معروف خودروسازی در ایران است. انواع پژو شامل پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ و پژو پارس و دنا، رانا، سورن و تارا از خودروهای محبوب ایران خودرو هستند. محصولات ایران خودرو به نسبت محصولات سایپا قیمت بالاتری دارند. ایران خودرو در سالهای جدید از خودروهای جدیدی رونمایی […]

ایران خودرو در کنار سایپا یکی از دو شرکت معروف خودروسازی در ایران است. انواع پژو شامل پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ و پژو پارس و دنا، رانا، سورن و تارا از خودروهای محبوب ایران خودرو هستند. محصولات ایران خودرو به نسبت محصولات سایپا قیمت بالاتری دارند. ایران خودرو در سالهای جدید از خودروهای جدیدی رونمایی کرده است. تازه ترین خبر درباره ایران خودرو را در ادامه بخوانید.

شورای رقابت در جلسه روز گذشته خود (سه‌شنبه ۲۵ مهر ماه) بر اساس مصوبه ۶۱۱، قیمت هشت محصول گروه صنعتی ایران‌ خودرو را که فاقد قیمت بودند را تعیین کرد.

شورای رقابت در جلسه بعد از ظهر روز گذشته خود (سه‌شنبه ۲۵ مهر ماه) ضمن اعلام مخالفت با افزایش مجدد قیمت محصولات خودرویی (اعم از داخلی و مونتاژی) قیمت هشت محصول ایران‌خودرو را که فاقد قیمت بوده، تعیین و مصوب کرد.

بر اساس مصوبه ۶۱۱ شورای رقابت، قیمت این هشت محصول به شرح زیر تعیین، مصوب و ابلاغ شده است:

قیمت ۸ محصول ایران‌خودرو مشخص شد

گفتنی است که قیمت‌های فوق، قیمت پایه محصولات است که توسط شورای رقابت تعیین و تصویب شده است و هزینه‌های جانبی همچون شماره‌گذاری، مالیات، عوارض و… بر آن افزوده و قیمت نهایی محصول حاصل می‌شود.

ضرر ایران خودرو ساعتی سه میلیارد!!

یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه در سامانه یکپارچه عرضه خودرو مردم را سر کار گذاشتند، گفت: ایران خودرو ساعتی ۳ میلیارد ضرر می دهد و رقم روزانه آن خیلی بالا است، ولی دولتی بودن شرکت باعث شده که پایان سال مدیران آن پاداش بگیرند.

امیر حسین کاکایی کارشناس صنعت خودرو در برنامه تهران بیست در خصوص ارائه خودرو در سامانه پکپارچه گفت: موافق عرضه خودرو در سامانه یکپارچه نیستیم. این سامانه با آمدن فاطمی امین وزیر صمت راه اندازی شد و چون نتوانستند قرعه کشی را جمع کنند بر اساس قولی که به رئیس جمهور داده بودند، سامانه پکپارچه را ایجاد کردند و ۹۰ همت شب عیدی پول از مردم به این شیوه جمع کردند.

وی ادامه داد: بعد هم به مردم گفتند قرعه کشی را انجام دادیم و برای برای ۱ و نیم سال آینده به مردم نوبت دادند و اسمش را اولویت بندی گذاشتند در حالی که اصلا قرعه کشی در کار نبود.

کاکایی افزود: حدود ۲ سال ایران خودرو سایپا مجبور شدند پیش فروش خود را انجام دهند و پول این پیش فروش هم دست وزارت خانه و در حساب بانک ها بود نه خودرو ساز.

وی با بیان اینکه مردم فکر می کنند در خرید خودرو ها با خودروساز رو به رو هستند گفت: با این شرایطی که امروز به وجود آمده لاتاری خودرو به هم خورده و وضعیت بلبشویی هست و مردم خیلی ها وجه خود را تکمیل نکردند. به عبارتی در سامانه یکپارچه عرضه خودرو مردم را سر کار گذاشتند.

ایران خودرو

کاکایی ادامه داد: سال ۹۹ خودرو سازان کم کم شروع به رشد کردند و از سال ۱۴۰۱ کم کم شرایط بهتر شد ولی با سامانه کلیه شرایط خودرو سازان را به هم ریختند.

این کارشناس حوزه خودرو ادامه داد: سال گذشته خودرو کالای سرمایه ای بود به این دلیل که قیمت ارز خودرو را در بازار آزاد جا به جا کرد. نباید تمام کاسه و کوزه ها را سر شورای رقابت برای بالا رفتن قیمت خودرو بشکنیم و باید به سیاست های دولت هم توجه کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خودرو سازان خصوصی روی هوا قراداد می بندند و سود می کنند و خودروسازان خصولتی هم فقط زیانشان افزوده می شود افزود: اینکه می گویند ایران خودرو روزی ۳ میلیارد ضرر می دهد درست نیست و در واقع ایران خودرو ساعتی ۳ میلیارد ضرر می دهد و رقم روزانه آن خیلی بالا است. دولتی بودن باعث شده که پایان سال مدیران آن پاداش بگیرند. همین الان هم ارز بالا برود باز هم قیمت خودرو بالا می رود و این سامانه های همگی کشک است.

کاکایی گفت: دلیل بالا بودن قیمت خودرو و سایر کالاهای تولید داخل در کشور ما به نظام تجاری مالیاتی و تعرفه ای دولت برمی گردد که اشکال دارد. خودروساز بخش خصوصی بالای ۴۰ درصد بازار را گرفته است. الان قیمت ارز کنترل شده و همین الان وقت آن است که قیمت ها را آزاد و واردات را هم آزاد کنند.

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.