تاریخ‌سازی محمدیان با کسب نخستین مدال پاراوزنه‌برداری زنان ایران
تاریخ‌سازی محمدیان با کسب نخستین مدال پاراوزنه‌برداری زنان ایران

محمدیان در دسته ۵۵ – کیلوگرم با مهار وزنه ۱۰۵ کیلوگرمی به مدال برنز رسید. این نخستین مدال تاریخ پاراوزنه‌برداری بانوان ایران در بازی‌های پاراآسیایی است. در این دسته جینپینگ ژیائو از چین با مهار وزنه ۱۲۷ کیلوگرمی به مدال طلا رسید. مسلمه نورالدینووا از ازبکستان با مهار وزنه ۱۰۷ کیلوگرمی نقره گرفت. در این […]

محمدیان در دسته ۵۵ – کیلوگرم با مهار وزنه ۱۰۵ کیلوگرمی به مدال برنز رسید. این نخستین مدال تاریخ پاراوزنه‌برداری بانوان ایران در بازی‌های پاراآسیایی است.

در این دسته جینپینگ ژیائو از چین با مهار وزنه ۱۲۷ کیلوگرمی به مدال طلا رسید. مسلمه نورالدینووا از ازبکستان با مهار وزنه ۱۰۷ کیلوگرمی نقره گرفت.

در این دسته هشت پاراوزنه‌بردار با یکدیگر به رقابت پرداختند.

محمدیان: تمرکزم روی بازی‌های پارالمپیک پاریس خواهد بود
مهدیه محمدیان درباره تاریخ‌سازی‌اش گفت: بسیار خوشحالم که در این بازی‌ها موفق به کسب مدال برنز شدم. از همین لحظه سعی و تلاشم را خواهم کرد برای پارالمپیک پاریس.

صائبه عباس‌زاده، مربی پاراوزنه‌برداری بانوان، هم گفت: بازی‌ها در سطح بسیار بالایی برگزار شد و مهدیه تاریخ‌سازی کرد. انشاءالله فردا و شنبه هم با دسته پر صحنه را ترک کنیم.

حسین توکلی: مدال برنز محمدیان تقدیم به خانواده پاراوزنه‌برداری
حسین توکلی، سرمربی تیم پاراوزنه‌برداری، مدال برنز مهدیه محمدیان را به خانواده پاراوزنه‌برداری بانوان تقدیم کرد.

او درباره این تاریخ‌سازی گفت: امروز دو مسابقه عجیب و غریب داشتیم. نادر مرادی نتوانست مدالی کسب کند، اما در بانوان خانم محمدیان نخستین مدال تاریخ را کسب کرد. پاراوزنه‌برداری بانوان سابقه چندان طولانی ندارد و در این یکی – دو سال به طور جدی‌تر به این رشته نگاه شده است.

او افزود: به خانم محمدیان و جامعه پاراوزنه‌برداری بانوان که می‌توانند امیدوارانه‌تر به آینده نگاه کنند، تبریک می‌گویم.

باشگاه خبرنگاران

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟