به گزارش زیرنویس، سردار علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران اظهار کرد: با مراجعه یکی از عمده فروشان سایت های آگهی اینترنتی مبنی بر کلاهبرداری و فروش ۵ تن خرما به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، بررسی موضوع در دستور کار کار آگاهان پایگاه ششم این پلیس قرار گرفت. وی عنوان […]

به گزارش زیرنویس، سردار علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران اظهار کرد: با مراجعه یکی از عمده فروشان سایت های آگهی اینترنتی مبنی بر کلاهبرداری و فروش ۵ تن خرما به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، بررسی موضوع در دستور کار کار آگاهان پایگاه ششم این پلیس قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شاکی پس از تماس های تلفنی متهم و انجام معامله به شرط دریافت وجه نقد بلافاصله پس از تحویل کالا به راننده یک دستگاه خودروی نیسان، به همراه راننده خودرو به نزدیکترین بانک مراجعه می کند ولی راننده خودروی نیسان از غفلت شاکی استفاده و به سرعت از بانک متواری می شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران اعلام داشت: در بررسی های کارآگاهان مشخص شد، چند پرونده مشابه  به همین شیوه در پلیس آگاهی طرح شده است و  با تجمیع اطلاعات به دست آمده کارآگاهان موفق شدند محل  کلاهبردار را حصارک کرج استان البرز شناسایی و در نهایت پس از هماهنگی های قضائی متهم را در مخفیگاهش دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی به کشف یک هزار و ۳۵۹ کیلوگرم عسل و ۶۰۰ کیلو گرم زغال از مخفیگاه متهم اشاره کرد و  افزود: با انتقال متهم به مقر پلیس وی به ۱۵ فقره کلاهبرداری مشابه از عمده فروشان اعتراف کرد.

سردار ولی پور گودرزی افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

وی با بیان اینکه کلاهبرداران برای رسیدن به اهدافشان اقدام به مانورهای متقلبانه می کنند  و با ادعاهای واهی اعتماد افراد را به خود جلب می کنند، تاکید کرد: قبل از انجام معامله ضمن ملاقات حضوری با طرف دیگر و احراز هویت وی، وضعیت حساب بانکی وی را استعلام و معاملات مطمئن انجام بدید.

این مقام انتظامی  در خاتمه متذکر شد: دستگیری راننده خودروی نیسان در دستور کار قرار دارد.

منبع خبر: رکنـا

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟