به گزارش زیرنویس به نقل از رویترز، آمریکا، کره جنوبی، و ژاپن با انتشار بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که کره شمالی تسلیحات و تجهیزات نظامی به روسیه ارسال کرده است. در این بیانیه ادعا شده است که «هم‌اکنون ما تکمیل ارسال چند محموله نظامی از کره شمالی به روسیه را تأیید می‌کنیم. ما همچنان با […]

به گزارش زیرنویس به نقل از رویترز، آمریکا، کره جنوبی، و ژاپن با انتشار بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که کره شمالی تسلیحات و تجهیزات نظامی به روسیه ارسال کرده است.

در این بیانیه ادعا شده است که «هم‌اکنون ما تکمیل ارسال چند محموله نظامی از کره شمالی به روسیه را تأیید می‌کنیم. ما همچنان با همکاری هم و با همکاری با جامعه بین‌المللی به افشای تلاش‌های روسیه برای دستیابی به تجهیزات نظامی اداه خواهیم داد.»

پس از سفر ماه پیش «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی به روسیه و دیدار با مقامات ارشد نظامی و سیاسی این کشور، آمریکا و متحدانش مدعی شدند که فروش تجهیزات نظامی به روسیه، بخشی از برنامه سفر کره شمالی به روسیه است.

دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (سه‌شنبه) گفت که هیچ مدرکی از کمک تسلیحاتی کره شمالی به مسکو برای استفاده در جنگ با اوکراین وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پسکوف در این‌باره توضیح داد: «این ادعاها برای مدت‌های طولانی تکرار شده و فقط مربوط به سازمان اطلاعات انگلیس نیست، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا هم آن را بدون ارائه مدرکی تکرار می‌کنند».

وی با بیان اینکه کره شمالی، نزدیکترین همسایه روسیه است؛ اظهار داشت: «ما به تقویت روابط سودمند دوجانبه با نزدیکترین همسایه خود ادامه می‌دهیم، روابطی که برمبنای احترام متقابل هستند».

طبق این گزارش، سخنگوی کرملین همچنین افزود: «ما روابط با کره شمالی را در تمام زمینه‌های توسعه می‌دهیم، امری که حق حاکمیتی ما هست و از نظر ما کسی حق ندارد در این مسئله دخالت کند».

پیش از این نیز وزارت خارجه روسیه تاکید کرده بود که این کشور قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با کره شمالی را نقض نمی‌کند اما اساساً با اعمال تحریم‌های جدید علیه این کشور مخالف است.

منبع: مـهر

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟