پارس جنوبی صدرنشین روز نخست شد
پارس جنوبی صدرنشین روز نخست شد

نخستین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکواندو “جام ایراندخت” یادواره شهیده شاخص ورزش کشور «شهناز حاجی شاه» با حضور ۱۰ تیم به همراه ۵۲ تکواندوکار به صورت انفرادی امروز پنجشنبه چهارم آبان ماه کار خود را به سبک رقابت‌های گرندپری در اوزان ۴۶-، ۵۳-، ۶۲- و۷۳- کیلوگرم آغاز کرد. در این دوره از رقابت‌ها ۱۰ تیم […]

نخستین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکواندو “جام ایراندخت” یادواره شهیده شاخص ورزش کشور «شهناز حاجی شاه» با حضور ۱۰ تیم به همراه ۵۲ تکواندوکار به صورت انفرادی امروز پنجشنبه چهارم آبان ماه کار خود را به سبک رقابت‌های گرندپری در اوزان ۴۶-، ۵۳-، ۶۲- و۷۳- کیلوگرم آغاز کرد.

در این دوره از رقابت‌ها ۱۰ تیم آکادمی تکواندو ویسی، لوازم خانگی میکس پلاس، پایگاه سلامتی رها، بیمه تجارت نو، آکادمی ورزشی کسری، هیأت تکواندو نوشهر، آکادمی آترا، دیار، شهر رنگ دورود و پارس جنوبی به اضافه بازیکنان آزاد شرکت می‌کنند.

معصومه رنجبر (تیم آکادمی ویسی) در وزن ۴۶- کیلوگرم پیش از حضور در فینال مسابقات در یک دیداری تماشایی و نزدیک زهرا فیض آبادی از پارس جنوبی را ۲ بر یک شکست داد تا نماینده آکادمی ویسی در فینال حریف سوگند شیری از همان تیم شود. شیری با استفاده از تجربه رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان و آسیا توانست بازی را به سود خود تمام کند و فاتح وزن اول رقابت‌های هفته اول شود.

در وزن ۵۳- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده در یک وزن بالاتر از وزن همیشگی اش در رقابت‌های لیگ برتر پا زد و برابر «یگانه عربلو» بازیکن آزاد و چهره جدید این رقابت‌ها در نیمه نهایی به پیروزی دست یافت و در فینال نیز با صلاحدید کادر فنی پارس جنوبی به دلیل رو به رو شدن هم تیمی‌ها، نعمت زاده به مقام اول هفته اول رسید.

نسترن ولی زاده در وزن ۶۲- کیلوگرم، تا فینال راه یافت و توانست مقابل فاطمه یوسفی از پایگاه سلامتی رها در دیدار نهایی به برتری برسد و مقام قهرمانی هفته اول را از آن خود کند.

در وزن ۷۳- کیلوگرم الهام حقیقی در یکی از مبارزات مهم خود مقابل ملیکا میرحسینی باتجربه به برتری رسید و توانست تا فینال پیش برود. بازیکن آکادمی تکواندو ویسی در فینال برابر عسل صابری هم تیمی اش به پیروزی دست یافت و به مقام اول این وزن در هفته اول رسید.

تا پایان روز نخست، تیم پارس جنوبی با ۶۸ امتیاز در صدر جدول ایستاد، آکادمی ویسی با ۶۵ امتیاز در رده دوم و پایگاه سلامتی رها نیز با ۲۴ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد. تیم آکادمی ویسی با بازیکنان جوان خود این فرصت را دارد تا در اوزان زوج خود را به پارس جنوبی نزدیک تر کند و از طرفی شاگردان مهروز ساعی می‌توانند با در اختیار داشتن بازیکنان باتجربه خود امتیازات را با تیم‌های بعدی افزایش دهند.

سوگند شیری (آکادمی ویسی) در وزن ۴۶- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده (پارس جنوبی) در وزن ۵۳- کیلوگرم، نسترن ولی زاده (پارس جنوبی)، در وزن ۶۲- کیلوگرم: نسترن ولی زاده (پارس جنوبی) و الهام حقیقی (آکادمی ویسی) در وزن ۷۳- کیلوگرم عنوان نخست را کسب کردند. ضمن اینکه حقیقی بهترین تکواندوکار روز اول شد و شهره خلج زاده از البرز هم بهترین داور انتخاب و معرفی شد.

به نفرات برتر این مسابقات جوایز نقدی اهدا می‌شود.

هفته نخست فردا با برگزاری دیدارهای اوزان زوج به پایان می‌رسد.

باشگاه خبرنگاران

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟