به گزارش زیرنویسبه نقل از الجزیره، تاکنون بیش از ۷ هزار نفر در حملات مداوم جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه شهید شدند که نزدیک به ۳ هزار نفر از آنها کودک هستند و آمریکا تاکنون در دفاع از رژیم صهیونیستی این کشتار دسته‌جمعی مردم فلسطین را «دفاع از خود» اعلام کرده است. وزارت خارجه […]

به گزارش زیرنویسبه نقل از الجزیره، تاکنون بیش از ۷ هزار نفر در حملات مداوم جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه شهید شدند که نزدیک به ۳ هزار نفر از آنها کودک هستند و آمریکا تاکنون در دفاع از رژیم صهیونیستی این کشتار دسته‌جمعی مردم فلسطین را «دفاع از خود» اعلام کرده است.

وزارت خارجه آمریکا امروز پنج‌شنبه مدعی شد که «ما معتقد نیستیم که اسرائیل عمداً غیرنظامیان در غزه را هدف قرار می‌دهد. ما مخالف هرگونه مجازات دسته‌جمعی هستیم و معتقد نیستیم که این اتفاق در غزه در حال رخ‌دادن است.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز پنچ‌شنبه در تازه‌ترین آمار اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی تنها طی چند ساعت گذشته و در جریان ۴۳ جنایتی که در حق غیرنظامیان فلسطینی انجام داده، ۴۸۱ غیرنظامی فلسطینی را به شهادت رسانده است.

وی تصریح کرد: در نتیجه حملات اسرائیل به نوار غزه تاکنون ۷۰۲۸ فلسطینی از جمله ۲۹۱۳ کودک، ۱۷۰۹ زن و ۳۹۷ سالمند به شهادت رسیده‌اند.

علاوه بر این وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از هفتم اکتبر تاکنون، ۱۰۵ فلسطینی نیز در کرانه باختری به شهادت رسیده و ۱۹۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

همچنین این مقام پزشکی اظهار داشت که ناپدیدشدن ۱۶۵۰ فلسطینی از جمله ۹۴۰ کودک که همچنان زیر آوار هستند به وزارت بهداشت فلسطین اطلاع داده شده است.

منبع: مـهر

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟