«تابناک با تو» – «همشون ماکارونی‌ان دیگه! یه طعم دارن؟! مگه چه فرقی داره؟!» امضای غذا‌های ایتالیایی پاستا و پیتزاست! این را نمی‌شود به هیچ شکلی انکار کرد. هر مدل پاستا و هر مدل پیتزایی هم آنقدر طرفدار دارند که گفتنش سخت است! همین خود شما! بله با شما هستم! چند مدل پاستا و پیتزا را […]

پاستا با سس خاص را تست کن، طعمش بی‌نظیره (برترین ها)«تابناک با تو» – «همشون ماکارونی‌ان دیگه! یه طعم دارن؟! مگه چه فرقی داره؟!» امضای غذا‌های ایتالیایی پاستا و پیتزاست! این را نمی‌شود به هیچ شکلی انکار کرد. هر مدل پاستا و هر مدل پیتزایی هم آنقدر طرفدار دارند که گفتنش سخت است! همین خود شما! بله با شما هستم! چند مدل پاستا و پیتزا را دوست دارید؟!

در کشور ما پاستا‌های پرطرفدار به تعداد کمی محدود شده‌اند در حالی که به طور کلی حدود ۳۵۰ پاستا در جهان وجود دارد! رقم بزرگی است! و تجربه این همه پاستا کار دشواری است! البته اگر اهل تنوع و امتحان کردن هر مدل و سبک غذایی باشید خیلی خوب است. به مرور می‌توانید با طعم‌های جدید آشنا شوید و چه بسا عاشق آن‌ها بشوید!

پاستا با سس خاص را تست کن، طعمش بی‌نظیره (برترین ها)

این پاستا با سس کاملا ایتالیایی درست می‌شود. برخلاف خیلی از غذا‌های بین‌الملل که ما خودمان تغییراتی در آن‌ها ایجاد کرده‌ایم و دستی در نحوه تهیه‌شان برده‌ایم این پاستا خالص است. حتما امتحان کنید که جذابیتش کم نیست!

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده  ۲۰۰ گرم
سیر  ۲-۳ حبه
فلفل دلمه‌ای سبز و قرمز   ۲ عدد
پاستا  ۳۰۰ گرم
پیاز متوسط   یک عدد
خامه  ۳ قاشق غذاخوری
پوره گوجه  یک پیمانه
پنیر پارمسان   ۲ قاشق غذاخوری
پودر آویشن    یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه  به میزان لازم

طرز تهیه:

مواد مورد نیاز را اگر ملاحظه کرده باشید به یکی دو عنصر جدا ناپذیر از پاستا‌های ایتالیایی برخورده‌اید! پنیر پارمسان و خامه! اصلا اگر پنیر پارمسان از غذا‌های ایتالیایی حذف بشود یک جای کار ایراد دارد!

پاستا با سس خاص را تست کن، طعمش بی‌نظیره (برترین ها)

برای شروع کار اول در یک قابلمه آب را جوش بیاورید تا پاستا‌ها را در آن بریزید و بپزند. در این فاصله پیاز را به شکل دلخواه خودتان خرد کنید. اگر خلالی باشد بهتر است! سیر را هم رنده کنید و این دو را در مقداری روغن زیتون تفت بدهید تا نرم بشوند و رنگشان تغییر کند. لازم نیست سرخ بشوند. گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و فلفل دلمه‌های خرد شده را هم همراه آن داخل تابه بریزید. مواد را خوب تفت بدهید تا در حین سرخ شدن بپزند. پوره گوجه را اضافه کنید و با حرارت کم اجازه بدهید طعم مواد با هم مخلوط شود و آب گوجه هم کشیده بشود. نمک، فلفل سیاه و آویشن را داخل مواد بریزید. وقتی گوجه دیگر به مرحله‌ای رسید که آب نداشت خامه را هم اضافه کنید و هم بزنید. پاستا‌ها را آبکش کنید و داخل این مواد بریزید و از روی شعله گاز بردارید.

برای سرو پنیر پارمسان را روی آن ریخته و نوش جان کنید.

چند نکته:

از هر نوع پاستای شکل داری می‌توانید استفاده کنید.

به ازای هر نفر ۱۰۰ گرم پاستا کافی است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل رویداد‌های ایران و جهان اپلیکیشن برترین‌ها را نصب کنید.

منبع: برترین‌ها

+

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟