نساجی و سپاهان در یک روز میزبان حریفان در آزادی
نساجی و سپاهان در یک روز میزبان حریفان در آزادی

با توجه به حکم کمیته انضباطی AFC درباره محرومیت سپاهان برای میزبانی در استادیوم نقش‌ جهان تیم‌های نساجی و سپاهان در ورزشگاه آزادی از حریفان خود در لیگ قهرمانان آسیا میزبانی خواهند کرد.

 

به گزارش زیرنویس، یکی از الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا برای میزبانی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، استقرار کمک داور ویدیویی در ورزشگاه‌هاست. از جمع نمایندگان ایران در مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، نساجی و پرسپولیس پیش از این ورزشگاه آزادی را به‌عنوان محل میزبانی خود انتخاب کردند و سپاهان هم طبیعتاً باید در ورزشگاه نقش جهان به میدان می‌رفت.

بعد از محرومیت سه جلسه‌ای سپاهان از میزبانی در ورزشگاه نقش جهان مرتبط با حکم انضباطی بازی برابر الاتحاد عربستان و عدم تأیید ورزشگاه فولادشهر، طلایی‌پوشان ناچار هستند در ورزشگاه آزادی از رقبای خود میزبانی کنند. بعد از این موضوع سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه بازی‌های آتی را در حالی منتشر کرده که هر دو تیم ایرانی در یک روز، اما ساعت‌های متفاوت باید پذیرای رقبای ازبکستانی خود باشند.

طبق برنامه اعلامی در روز ۶ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۵ آذر ۱۴۰۲) سپاهان از ساعت ۲۱:۳۰ میزبان آلمالیق است و نساجی هم از ساعت ۱۷:۳۰ پذیرای نوبهار خواهد بود و این دو بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

طبق برنامه جدید، در روز دوشنبه تیم نساجی ابتدا از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آزادی از نوبهار ازبکستان میزبانی خواهد کرد و سپس از ساعت ۲۱:۳۰ بازی سپاهان برگزار می‌شود.

گفتنی است در روز یازدهم آبان ماه کنفدراسیون فوتبال آسیا به برگزاری بازی دیدار سپاهان – آلمالیق در ورزشگاه آزادی پس از بازی نساجی تأکید کرده بود.

همه این موارد در حالی رخ می‌دهد که چمن ورزشگاه آزادی در حال حاضر به خاطر فشردگی رقابت‌های لیگ برتر و میزبانی بازی سرخابی‌ها به موازت میزبانی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا همراه با ادامه روند بازسازی ورزشگاه با چالش مواجه است، موضوعی که شب گذشته (پنجشنبه ۱۱ آبان ماه) وقتی حین نشست خبری بعد بازی به یحیی گل‌محمدی اعلام شد با واکنش کوتاه، اما حسرت برانگیز وی همراه شد.

در چنین شرایطی مشخص نیست که تصمیم‌گیران و مدیران چگونه می‌توانند شرایط را پیش ببرند.

باشگاه خبرنگاران

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟