به گزارش زیرنویس به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، دیوید کامرون، وزیر امور خارجه انگلیس امروز یکشنبه ادعا کرد که اگر یمنی‌ها به حملات خود به کشتی‌ها در دریای سرخ ادامه دهند، لندن دوباره می تواند به آن ها در یمن حمله کند. وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه هشدار داد که اگر این […]

به گزارش زیرنویس به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، دیوید کامرون، وزیر امور خارجه انگلیس امروز یکشنبه ادعا کرد که اگر یمنی‌ها به حملات خود به کشتی‌ها در دریای سرخ ادامه دهند، لندن دوباره می تواند به آن ها در یمن حمله کند.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه هشدار داد که اگر این اقدام یمنی‌ها در ایجاد اختلال در تردد کشتی‌های کانتینری ادامه پیدا کند، می تواند قیمت ها را در کشورش افزایش دهد.

کامرون در ساندی تلگراف در این خصوص مدعی شد: این حملات هوایی پیامی را به یمنی‌ها ارسال کرد که ما مصمم هستیم حملات آنها را در دریای سرخ متوقف کنیم. ما با متحدان کار خواهیم کرد و همیشه از آزادی دریانوردی دفاع خواهیم کرد!

این در حالیست که روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی اعلام کرده بود که حمله‌های آمریکا و انگلیس به یمن، تنها یک سوم قوای انصارالله برای حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های عبوری از دریایی سرخ را کاهش داده است.

نیویورک‌تایمز به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد که حمله‌های واشنگتن و لندن به مواضع انصارالله یمن طی روزهای پنجشنبه و جمعه، هرچند به اهداف اصابت کرده اما توانمندی‌های تهاجمی این جنبش را چندان تحت‌تاثیر قرار نداده است زیرا عمده توانمندی و ادوات تهاجمی آنها قابل جابه‌جایی بوده و به‌راحتی می‌توان آنها را به مکان دیگری منتقل یا مخفی کرد.

سازمان تروریستی سنتکام پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که یمن از نهم نوامبر (۱۸ آبان)، ۲۷ بار به کشتی‌های عبوری از دریای سرخ حمله کرده است.

ارتش ملی یمن پیش‌تر اعلام کرده بود که در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و در حمایت از مردم مظلوم این باریکه، به کشتی‌های متعلق یا وابسته به رژیم صهیونیستی که قصد عبور از دریای سرخ و آبراهه‌های حیاتی این دریا را دارند، حمله خواهد کرد.

منبع: مـهر