پیشکسوت فوتبال: ایران برای قهرمانی آسیا به قطر رفته است
پیشکسوت فوتبال: ایران برای قهرمانی آسیا به قطر رفته است

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی زیرنویس، در خصوص برد تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی فلسطین در جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: بابت برد خیلی خوشحالم و به آقای قلعه‌نویی هم خسته نباشید می‌گویم که در بازی شب گذشته هم به بازیکنان اصلی استراحت داد و هم آنها را برای دقایقی به بازی […]

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی زیرنویس، در خصوص برد تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی فلسطین در جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: بابت برد خیلی خوشحالم و به آقای قلعه‌نویی هم خسته نباشید می‌گویم که در بازی شب گذشته هم به بازیکنان اصلی استراحت داد و هم آنها را برای دقایقی به بازی گرفت. به هر حال در این بازی‌ها نباید ریسک کرد و نباید تیمی را دست کم گرفت. ای کاش می‌توانستیم بیشتر گل بزنیم و ای کاش دروازه ما در این بازی باز نمی‌شد چرا که تیم‌هایی مثل استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و … به خوبی تیم ما را آنالیز می‌کنند. ای کاش در این بازی مصدوم نمی‌دادیم هرچند که در نهایت بازیکنان ما نمره قبولی گرفتند. اما اگر بدون گل خورده بازی ترک می‌کردیم بهتر بود. 

*بازیکنان تاحدودی حریف را دست کم گرفتند

وی در خصوص عملکرد خط دفاعی تیم ملی افزود: در این مسابقات جای اشتباه وجود ندارد. فکر می‌کنم بازیکنان تیم ملی کشورمان تا حدودی تیم حریف را دست کم گرفته بودند و این مسئله باعث شد تا گل بخوریم همانگونه که شاید  تیم ژاپن هم تیم ویتنام را دست کم گرفت و دو بار دروازه‌اش باز شد. در تورنمنت‌هایی به این شکل وقتی حریف را دست کم می‌گیرد تنبیه می‌شوید. 

*فوتبال ایران همیشه به فوتبال تهاجمی معروف بوده

مدافع اسبق تیم ملی در خصوص عملکرد خط حمله کشورمان در بازی شب گذشته با فلسطین عنوان کرد: فوتبال ایران در آسیا همیشه به فوتبال تهاجمی معروف بوده و در همه این سال‌ها، تیم‌های آسیایی از خط حمله ایران هراسان بودند اما در چند سال اخیر با کارلوس کی‌روش این شرایط تغییر کرد و ما در خط دفاع خیلی وضعیت بهتری داشتیم. با این همه ما در آسیا حرف اول را می‌زنیم و بزرگان نامداری در فوتبال ایران در خط حمله حضور داشتند. امسال هم با مهدی طارمی، سردار آزمون و مهدی قائدی که به نظر من دیشب نمره قبولی گرفت به این خط حمله امیدوار شدیم. من مطمئن هستم که تیم‌های هنگ‌کنگ و امارات را هم به راحتی شکست خواهیم داد اما باید در هر بازی با تمرکز به میدان برویم. 

- پیشکسوت فوتبال: ایران برای قهرمانی آسیا به قطر رفته است

 

*در بازی با کره جنوبی اولین اشتباه آخرین اشتباه خواهد بود

مهدوی در پاسخ به این سؤال که به نظر شما تیم ملی از گروهش به عنوان تیم اول صعود خواهد کرد یا نه، گفت: قطعاً همین‌طور خواهد بود و غیر از این نمی‌شود. در مرحله بعد هم به تیم دوم گروه دیگر خواهیم خورد و آنها را شکست خواهیم زد اما تا جایی که می‌دانم در مرحله بعدی به کره جنوبی خواهیم خورد که بازی بسیار سختی به حساب می‌آید. در بازی با کره جنوبی اولین اشتباه آخرین اشتباه خواهد بود چرا که سخت تنبیه می‌شویم. در آن بازی جنگ ثانیه‌ها است و تیمی برنده می‌شود که از کوچک‌ترین فرصت استفاده کند. البته بازی کره جنوبی و بحرین را که ببینیم بهتر می‌توانم در خصوص این تیم حرف بزنم. 

*تیم ملی باید مصاحبه‌های محکم‌تری انجام دهند

پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص اینکه تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات چه مقامی کسب می‌کند، خاطرنشان کرد: به نظرم تا بازی با کره جنوبی کار سختی نداریم اما بازی با کره جنوبی برای هر دو تیم خطرناک خواهد بود. کره جنوبی حریف خطرناکی است و این بازی برای هر دو تیم آسان نیست. تیم ملی برای قهرمانی به این مسابقات رفته و نباید هیچ حریفی را دست کم گرفت. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که به نظرم دوستان ما در تیم ملی باید مصاحبه‌های محکم‌تری انجام دهند و قوی‌تر حرف بزنند چرا که ما تیم ملی ایران هستیم و همیشه برای قهرمانی به این مسابقات می‌رویم.

پایان پیام/

منبع: فارس