سرهنگ علی اصغر شریفی گفت: یکی از اصلی‌ترین و گران‌ترین نوع جریمه‌ای که در مورد تخلفات ساکن که از نوع غیر مجاز هم می‌باشد وجود دارد و بالاترین نرخی که قانون تعیین کرده و پلیس نیز متخلفان را طبق آن اعمال قانون می‌نماید توقف در محل اختصاصی جانبازان و معلولین است. وی افزود: در جدول […]

- گران‌ترین جریمه رانندگی را بشناسید

سرهنگ علی اصغر شریفی گفت: یکی از اصلی‌ترین و گران‌ترین نوع جریمه‌ای که در مورد تخلفات ساکن که از نوع غیر مجاز هم می‌باشد وجود دارد و بالاترین نرخی که قانون تعیین کرده و پلیس نیز متخلفان را طبق آن اعمال قانون می‌نماید توقف در محل اختصاصی جانبازان و معلولین است.

وی افزود: در جدول تخلفات ساکن هیچ رقمی بالاتر از این نوع جریمه که مربوط به توقف در محل اختصاصی جانبازان و معلولین است وجود ندارد.

سرهنگ شریفی گفت: مبلغ این جریمه ۱۰۵ هزار تومان است. این مبلغ گران‌ترین جریمه‌ای است که در جدول تخلفات ساکن وجود دارد. این جریمه برای فرد متخلفی که اقدام به پارک و توقف در محل اختصاصی جانبازان و معلولین کرده در نظر گرفته شده است.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: پلیس با نصب تابلوی مخصوص در محل توقف و محل اختصاصی پارک جانبازان و معلولین از رانندگان دیگر می‌خواهد که در این محل توقف ننمایند. ولی متاسفانه برخی از رانندگان رعایت نکرده و مشکلاتی را برای این قشر آسیب پذیر ایجاد می‌نمایند. پلیس مجبور می‌شود گران‌ترین نرخ تخلف از نوع تخلفات ساکن را برای آنان در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید:

مبلغ جرایم رانندگی سه برابر خواهد شد؟

۲۳۳۲۱۷

منبع: خبـرآنلاین