تیم ملی فوتبال کشورمان دی ماه سال ۱۳۸۹ در حالی برای حضور در جام ملت‌های آسیای ۲۰۱۱ راهی قطر شد که کسی امید چندانی به موفقیت این تیم نداشت اما پیروزی مقابل عراق که آن‌زمان مدافع عنوان قهرمانی بود و پس از آن شکست دادن کره شمالی و امارات موجب شد تا اهالی فوتبال به […]

تیم ملی فوتبال کشورمان دی ماه سال ۱۳۸۹ در حالی برای حضور در جام ملت‌های آسیای ۲۰۱۱ راهی قطر شد که کسی امید چندانی به موفقیت این تیم نداشت اما پیروزی مقابل عراق که آن‌زمان مدافع عنوان قهرمانی بود و پس از آن شکست دادن کره شمالی و امارات موجب شد تا اهالی فوتبال به افشین قطبی و شاگردانش امیدوار شوند.

در روز دوم بهمن ماه سال ۸۹ قطبی که پیش از این سابقه هدایت پرسپولیس را هم در کارنامه خودش داشت و با آن تیم قهرمان لیگ برتر شده بود، تیم ملی را به مصاف کره جنوبی فرستاد. جدالی در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا که برنده آن بازی راهی نیمه‌نهایی می‌شد. افشین قطبی که خودش سابقه مربی‌گری در تیم ملی کره جنوبی را نیز یدک می‌کشید، پیش از بازی حسابی رجز خواند و مدعی شد این تیم را مثل کف دستش می‌شناسد اما وقتی مسابقه شروع شد متوجه شدیم که قطبی توجه چندانی به کف دستش نداشته چون انصافا کره از ما بهتر بازی کرد و در نهایت با یک گل ایران را شکست داد تا دوباره کابوس باختن مقابل این تیم در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌ها گریبان‌گیر فوتبال ایران شود و همان ماجرای سال ۲۰۰۷ تکرار گردد.

این شکست در حالی حاصل شد که مهدی رحمتی و جواد نکونام کاپیتان اسبق و سرمربی کنونی استقلال نیز در ترکیب ثابت حضور داشتند و هنوز فراموش نکرده‌ایم رحمتی بعد از پایان مسابقه چگونه چند ملی‌پوش جوان را که گریه می‌کردند، از روی زمین بلند کرد و به آن‌ها دلداری داد.

حالا احتمال دارد تیم ملی ایران دوباره تا چند روز دیگر و در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف کره جنوبی برود و امیدواریم اگر چنین اتفاقی رخ داد، سهم ما دیگر در تقابل با چشم بادامی‌ها ناکامی نباشد.

رحمتی و نکونام

منبع: خبـر ورزشی