در ادامه مسابقات جام ملت‌های ۲۰۲۳ قطر، دو دیدار پایانی گروه A این مسابقات به‌طور همزمان برگزار شد که قطر و تاجیکستان برنده این دو بازی بودند. تیم ملی قطر میزبان رقابت‌ها با تنها گل حسن الهیدوس باتجربه در دقیقه ۶۶ پیروز و صدرنشین شد. تیم ملی قطر ۹ امتیازی شد و مقتدرانه به مرحله بعد […]

- قهرمان قاطعانه به مرحله حذفی رسید/ اولین صعود تاریخ تاجیکستان به مرحله بعد

در ادامه مسابقات جام ملت‌های ۲۰۲۳ قطر، دو دیدار پایانی گروه A این مسابقات به‌طور همزمان برگزار شد که قطر و تاجیکستان برنده این دو بازی بودند.

تیم ملی قطر میزبان رقابت‌ها با تنها گل حسن الهیدوس باتجربه در دقیقه ۶۶ پیروز و صدرنشین شد. تیم ملی قطر ۹ امتیازی شد و مقتدرانه به مرحله بعد این مسابقات صعود کرد. تیم چین نیز با ۲ امتیاز در رده سوم جدول گروه A قرار گرفت. چینی‌ها با توجه به میزان امتیازات کمی که کسب کرده‌اند، شانس کمی برای حضور بین تیم‌های برتر سوم گروه‌های شش‌گانه خواهند داشت.

در دیگر بازی این گروه نیز تیم ملی تاجیکستان با نتیجه ۲-۱ لبنان را شکست داد. پرویزجان عمربایف در دقیقه ۸۱ و نورالدین خامروکولوف در دقیقه ۲+۹۰ برای تاجیکستان و باسل جرادی در دقیقه ۴۸ برای لبنان گلزنی کردند.

تاجیکستان با ۴ امتیاز به‌عنوان تیم دوم این گروه راهی مرحله بعد شد. لبنان نیز با یک امتیاز در قعر جدول این گروه قرار گرفت.

منبع: خبـر ورزشی