به گزارش زیرنویس به نقل از تجارت نیوز،نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس با اولویت، تعطیلات پایان هفته به دو روز را بررسی میکند. عباس گودرزی با اشاره به موافقت نمایندگان مجلس با بررسی لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری به صورت اولویت‌دار در صحن علنی مجلس، گفت: براساس متن این لایحه […]

به گزارش زیرنویس به نقل از تجارت نیوز،نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس با اولویت، تعطیلات پایان هفته به دو روز را بررسی میکند.

عباس گودرزی با اشاره به موافقت نمایندگان مجلس با بررسی لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری به صورت اولویت‌دار در صحن علنی مجلس، گفت: براساس متن این لایحه مقرر شد تعطیلات پایان هفته به دو روز افزایش پیدا کند. البته تعیین روز تعطیل و اینکه پنجشنبه باشد یا شنبه، در اختیار و برعهده دولت است و ما در مجلس تنها تعطیلی دو روز را تصویب کردیم.

وی اضافه کرد: این لایحه در ماه‌های گذشته در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد تصویب قرار گرفت و با توجه به اینکه ماه‌ها است که در انتظار طرح و بررسی در صحن علنی مجلس است، امروز براساس تبصره یک ماده ۱۰۰ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، با امضای نمایندگان به رای گذاشته شد و براساس مصوبه امروز مقرر شد در اولین جلسه رسمی صحن علنی مجلس در دستور کار قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در توضیح مواد این لایحه اضافه کرد: با توجه به محتوای مصوب در کمیسیون اجتماعی، براساس متن لایحه مقرر شد تعطیلات پایان هفته به دو روز افزایش پیدا کند. البته همچنان که در لایحه هم روز آن مشخص نشده است، تعیین روز تعطیل و اینکه پنجشنبه باشد یا شنبه، در اختیار و برعهده دولت است و ما در مجلس تنها تعطیلی دو روز را تصویب کردیم.

گودرزی کاهش چهار ساعته ساعات کاری را از دیگر مواد این لایحه خواند و افزود: از طرفی ساعات کاری کارمندان را هم تقلیل و از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت در هفته کاهش دادیم.

به گفته نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هدف نمایندگان مجلس از پیگیری این لایحه افزایش اوقات فراغت خانواده‌ها در جهت تحکیم بنیان خانواده و گرمی‌بخشی به فضای زندگی کارمندان و کارکنان دولت بوده و هست.

گودرزی تصریح کرد: به منظور افزایش بهره‌وری و رضایت‌مندی و انگیزه کارکنان و همچنین در جهت تحکیم بنیان خانواده‌ها، توجه به اوقاتی که خانواده‌ها بتوانند بیشتر در کنار همدیگر باشند و از فرصت پایان هفته بهتر بهره ببرند این مصوبه را پیگیری کردیم تا در اولین جلسه صحن علنی مجلس در دستور کار قرار بگیرد و پیش‌بینی می‌شود که با رای قاطعی تصویب و پس از تایید شورای نگهبان، اجرا شود.

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.