تیم‌های کوپر ساختار دفاعی خوبی دارند
تیم‌های کوپر ساختار دفاعی خوبی دارند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تأکید کرد، تیمش در مصاف با سوریه باید بیشترین دوندگی و کمترین اشتباه را داشته باشد

 

 

به گزارش گروه ورزشی پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: به دوستانی که در مرحله گروهی حضور داشتند و چه کسانی که به تازگی آمده‌اند، خوش‌آمد می‌گویم. بازی فردا یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما خواهد بود. با شناختی که از مربی بزرگ سوریه و این تیم داریم یقیناً ساختار دفاعی قوی خواهند داشت. آن‌ها در سه بازی گذشته فقط یک گل خورده‌اند، بنابراین با تیم سختکوشی بازی داریم و باید بیشترین دوندگی و کمترین اشتباه را داشته باشیم.

باید هم کیفیت خوبی داشته باشیم و هم تمرکز
وی در ادامه افزود: امیدوارم بازیکنان تیمم بتوانند مثل دیدار با امارات توانایی‌های تکنیکی و اهداف تاکتیکی را به نحو احسن اجرا کنند. ایران تیم بسیار بزرگی است و بازیکنان بزرگی دارد و یقیناً باید هم کیفیت خوبی داشته باشیم و هم تمرکز. نتایج و رفتار‌های قبل به ما درس داده است، اینکه در این مرحله باید تمرکز بیشتری داشته باشیم، چه در رفتار‌های شخصی و چه فنی. امیدوارم با بازی خوب به مرحله بعد صعود کنیم.

تیم‌های کوپر در فاز دفاعی خوب عمل کرده‌اند
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان راجع به حضور بازیکنان چندملیتی در ترکیب سوریه تصریح کرد: اجازه بدهید به بخشی از سؤال‌تان پاسخ ندهم. بالاخره فدراسیون سوریه تشخیص به حضور بازیکنان چند ملیتی داده است. فوتبال به دو بخش ساختار دفاعی و حمله تقسیم شده است. هکتور کوپر در بخش دفاعی قوی است و تیم‌هایی که از قبل هدایت آن‌ها را برعهده داشته از جمله والنسیا، اینترمیلان و … در فاز دفاعی خوب عمل کرده‌اند.

گل‌هایی که خوردیم به خاطر اشتباهات فردی بوده است نه ساختار دفاعی تیم
قلعه‌نویی یادآور شد: از روزی که گروه‌مان کار را آغاز کرد، تغییر نگرش داشتیم. در آمار مالکیت در کل بازی‌ها به خصوص سه بازی اخیر موفق بوده‌ایم. یک زمانی در تیم باشگاهی مسئولیت دارید و در سال می‌توانید ۱۵۰ جلسه تمرین کنید، ولی وقتی مسئولیت تیم ملی را برعهده داشته باشید در یک سال نمی‌توانید ۲۰ جلسه تمرین کنید. بنابراین، در این زمان کم خیلی خوب توانستیم پیشرفت داشته باشیم و نگرش چندین ساله را تغییر دادیم. در بخش‌هایی ایراداتی داشتیم که فردی بوده است، از جمله دو گلی که در این رقابت‌ها دریافت کردیم. این دو گل حاصل اشتباهات فردی بوده و ارتباطی به ساختار دفاعی نداشته است.

منبع: ایسـنا