حاتمی: با انتخاب ویرا، پرسپولیس کار سختی در لیگ خواهد داشت
حاتمی: با انتخاب ویرا، پرسپولیس کار سختی در لیگ خواهد داشت

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: با احترام به آقای ویرا به نظر من پرسپولیس یک مربی بزرگ می‌خواهد چرا که پرسپولیس تیم بزرگی است و یک مربی مثل برانکو کالدرون برای این تیم لازم بود تا بتواند حاشیه‌‌های پرسپولیس را جمع کنند.

بابک حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی زیرنویس، در خصوص جدایی یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس و انتخاب اوسمار ویرا به عنوان جانشین او اظهار داشت: من چند روز پیش به تمرین پرسپولیس رفتم و احساس کردم که حال تیم خوب نیست. به نظر می‌رسید که اقداماتی انجام شده و یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس جدا شود. یک مربی برای کار کردن نیاز به ابزار دارد و وقتی که گل‌محمدی دید که برای او بازیکن نمی‌گیرند ترجیح داد که برود. به جای اینکه پرسپولیس را تقویت کنند از بازیکنانش کم می‌شد و ادامه این روند قطعاً باعث تضعیف پرسپولیس می‌شود. به نظر من یحیی گل‌محمدی تیم را خیلی خوب شروع کرد و فقط 2 امتیاز با صدر جدول فاصله داشتیم. اگر آقایان پرسپولیس را تقویت می‌کردند همین تیم شانس اول قهرمانی بود چرا که فاصله زیادی با صدر جدول وجود نداشت و می‌شد این اختلاف امتیاز را جبران کرد. متأسفانه مدیران باشگاه این کار را انجام نداد تا گل‌محمدی با دل‌آزردگی از پرسپولیس برود.

*با احترام به آقای ویرا به نظر من پرسپولیس یک مربی بزرگ می‌خواهد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص انتخاب اوسمار ویرا به عنوان سرمربی جدید سرخ‌پوشان ادامه داد: من تمرینات او را دیدم و تا حدودی از رزومه کاری او آگاه هستم. با احترام به آقای ویرا به نظر من پرسپولیس یک مربی بزرگ می‌خواهد چرا که پرسپولیس تیم بزرگی است و یک مربی مثل برانکو کالدرون برای این تیم لازم بود تا بتواند حاشیه‌‌های پرسپولیس را جمع کنند. به نظر من کمک مربی بودن با سرمربی شدن کاملاً تفاوت دارد. اما مدیران باشگاه چند روز با نام برانکو بازی کردند تا زمان از دست برود.

*با این انتخاب، پرسپولیس کار سختی در لیگ خواهد داشت

وی افزود: برانکو خودش به خاطر بدقولی‌ها از ایران رفت و حالا مشخص بود که دوباره خودش را وارد این فضا نمی‌کند. به نظر من این اتفاق یک نمره منفی برای باشگاه است چرا که وقتی گل‌محمدی می‌رود باید یک مربی بزرگتر از او انتخاب می‌شود نه اینکه سراغ دستیارش برویم. با تصمیمی که گرفته شد به نظرم پرسپولیس کار سختی خواهد داشت اما بهتر بود که مدیران باشگاه تصمیم عاقلانه‌ای می‌گرفتند.

*هواداران حق دارند که نگران وضعیت پرسپولیس باشند

حاتمی در خصوص هواداران پرسپولیس در فضای مجازی روی خوشی به ویرا نشان ندادند و احتمالاً در ورزشگاه هم علیه او موضع خواهند گرفت، گفت: همه این مسائل بستگی دارد که پرسپولیس چطور نتیجه بگیرد. اگر نتایج خوب باشد و بحرانی به وجود نیاید اتفاقی هم نمی‌افتد. اما اگر نتایج خوب نباشد فشار زیادی روی کادر فنی و بازیکنان به وجود می‌‌آید. درست است که باید به کادر فنی زمان داد  اما هواداران حق دارند که نگران وضعیت پرسپولیس باشند. مدیرعامل باشگاه می‌توانست تصمیم بهتری بگیرد و هر طور که می‌شد باید برانکو را برمی‌گرداندند چرا که هواداران به او اطمینان دارند.

*مدیرعامل باید با بازیکنان و هواداران روراست باشد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه در صورت عدم نتیجه‌گیری پرسپولیس، مقصر این شرایط چه کسی خواهد بود، عنوان کرد: قطعاً مدیرعامل باشگاه مقصر است چرا که یک مدیرعامل باید در وهله اول با بازیکنان و هواداران روراست باشد تا هم بازیکنان و هم هواداران به  او اطمینان کنند. خودمان زمانی که در پرسپولیس بازی می‌کردیم وقتی مدیرعامل حرفی می‌زد روی آن حرف حساب می‌کردیم و وقتی قولی عملی نمی‌شد دیگر به آن مدیر اعتماد نداشتیم. به نظر من اتفاقاتی که در این چند وقت رخ داد بی‌احترامی به هواداران بود چرا که با آنها روراست نبودند. باید بگویم که من اقتداری در آقای درویش نمی‌بینم چرا که او باید به عنوان مدیرعامل این مشکلات را مدیریت می‌کرد.

*حرف هایم از سر دلسوزی است

حاتمی ادامه داد: مدیران بزرگتر از درویش به پرسپولیس آمدند و رفتند  اما من هیچ وقت علیه آنها مصاحبه نکردم و الان این حر‌ف‌هایی که می‌زنم از سر دلسوزی است. چیزی که من در این مدت دیدم عدم صداقتی بود که وجود داشت و متأسفانه با هواداران و حتی بازیکنان روراست نبودند و همین مسائل باعث شد تا به مدیرعامل بی‌اعتماد باشیم. به نظر من همین مسائل باعث شد تا یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس استعفا دهد چرا که او هم صداقت ندید و به همین دلیل از کار در پرسپولیس سرد شد و در نهایت رفت. ما انتظار داشتیم با جدایی گل‌محمدی یک مربی بزرگ به پرسپولیس بیاید.

*تیم نتیجه نگیرد، درویش باید برود

وی خاطرنشان کرد: به نظر من اگر تیم نتیجه نگیرد آقای درویش خودش باید برود. نتیجه گرفتن برای هواداران از هر چیزی مهم‌تر است. وقتی هواداران کسی را نخواهند آن فرد باید برود. آقای درویش! شما نتوانستید مربی بزرگی بیاورید و در صورت ناکامی تیم بهتر است که خودتان بروید تا یک مربی کاربلد به این باشگاه بیاید.

منبع: فارس