دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری ایلان ماسک دردسر ساز شد
دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری ایلان ماسک دردسر ساز شد

به گزارش «اطلاعات آنلاین» به نقل از بلومبرگ، کتلین مک کورمیک قاضی دادگاهی در ایالت دلوور در آمریکا پرداخت یک بسته مالی بی‌سابقه به ارزش ۵۶ میلیارد دلار به ایلان ماسک، رئیس شرکت خودروهای برقی تسلا، را مسدود کرد و گفت: این رقم برای سهامداران شرکت عادلانه نیست. زمانی که این بسته ۵۵.۸ میلیارد دلاری […]

- دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری ایلان ماسک دردسر ساز شد

به گزارش «اطلاعات آنلاین» به نقل از بلومبرگ، کتلین مک کورمیک قاضی دادگاهی در ایالت دلوور در آمریکا پرداخت یک بسته مالی بی‌سابقه به ارزش ۵۶ میلیارد دلار به ایلان ماسک، رئیس شرکت خودروهای برقی تسلا، را مسدود کرد و گفت: این رقم برای سهامداران شرکت عادلانه نیست.

زمانی که این بسته ۵۵.۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸ به ماسک اعطا شد او را به ثروتمندترین مرد جهان بدل کرد.

قاضی کتلین مک‌کورمیک با غیرقابل هضم خواندن این رقم حکم داد که این بسته صرفا محصول مذاکرات مدیران تسلا است که به گفته او تحت تاثیر فضای شعارگونه در مورد جذابیت ماسک به عنوان یک ابرستاره» قرار گرفتند.

به گفته قاضی این پرونده، فرآیندی که به تایید این رقم منتهی شده است، به شدت ایراد داشت.

ایلان ماسک در واکنش به این حکم، در شبکه اجتماعی خود، «ایکس» (توییتر سابق)، نوشت: هرگز شرکت خود را در ایالت دلوور برپا نکنید. 

این دادگاه به تازگی به شکایت یکی از سهامداران تسلا درباره پرداخت رقم مالی بی سابقه به ماسک رسیدگی کرد.

بررسی این پرونده یک هفته طول کشید، مدیران تسلا استدلال کردند که هدف معامله اطمینان از این مساله بود که یکی از پرانرژی‌ترین کارآفرینان جهان توجه خود را صرف شرکت کند.

اما قاضی حکم داد که تسلا و وکلای آقای ماسک نتوانستند ثابت کنند که سهامداران با آگاهی و وقوف کامل به آن رای داده‌اند.

منبع: اطلاعات انلاین