چه عددی باید در عبارت آخر قرار بگیرد!؟
چه عددی باید در عبارت آخر قرار بگیرد!؟

به باور محققان ذهن و مغز نیز همچون جسم نیازمند تمرین مناسب ورزشی برای حفظ سلامت و کارایی خود است. بازی‌های فکری بهترین گزینه برای فعالیت مثبت مغز و تمرین ورزشی برای آن هستند. توجه و انجام انواع و اقسام بازی‌های فکری می‌تواند، هم سلامت مغز را تضمین کند و هم زمینه را برای رشد […]

به باور محققان ذهن و مغز نیز همچون جسم نیازمند تمرین مناسب ورزشی برای حفظ سلامت و کارایی خود است. بازی‌های فکری بهترین گزینه برای فعالیت مثبت مغز و تمرین ورزشی برای آن هستند. توجه و انجام انواع و اقسام بازی‌های فکری می‌تواند، هم سلامت مغز را تضمین کند و هم زمینه را برای رشد توانائی‌های فردی افراد فراهم نماید. بر همین اساس لازم است شما هر روز با بخش تفریح و سرگرمی چشمک همراه شده و ذهن و مغز خود را ورزش دهید.

بازی‌های فکری معما‌های هیجان انگیزی هستند که حل آن‌ها نیاز به تفکر دارد. بازی‌های فکری شما را وادار می‌کند خارج از چارچوب فکر کنید و از تمام قابلیت‌ها و پتانسیل‌های ذهنی خود بهره برداری کنید. یکی از جدیدترین بازی‌های فکری در رسانه‌های اجتماعی که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده، سوال ریاضی جذاب است.

شما باید بتوانید در مدت زمان ۵ ثانیه ای، به جای علامت سوال، عدد مناسب را جایگزین کنید. برای این کار لازم است از تمام حواس خود و هوش ریاضی خود استفاده کنید. کافی است کمی با دقت به معادلات بالا سوال ریاضی جذاب نگاه کنید. مطمئناً افرادی که دارای ضریب هوشی بالا باسند در اولین تلاش خواهند توانست سوال ریاضی جذاب را رمزگشایی کنند. اجازه دهید نگاهی به این معما بیندازیم.

هوش ریاضی

اگر هنوز در تلاش برای به دست آوردن پاسخ این هستید، ما پاسخ این معما را داریم. اما قبل از دیدن پاسخ بهتر است کمی بیشتر فکر کنید. می‌توانید از فرصت دوم خود استفاده کرده و سوال ریاضی جذاب را رمزگشایی کنید.

پاسخ سوال ریاضی جذاب:

پاسخ بسیار ساده است. اگر دقت کنید هر معادله ابتدا در یکیدیگر ضرب شده و سپس به تریب با اعدا اول جمع شده اند. اعداد فرد ۱، ۳، ۵، ۷، ۹ و …؛ بنابراین در اینجا عدد گم شده ۹۹ است.

۹۰=۱۰×۹

۹۰+۹

۹۹=

چه عددی باید در عبارت آخر قرار بگیرد!؟

منبع: چشمک

+