مراسم تجلیل از بانوان تاثیر گذار در ورزش برگزار شد
مراسم تجلیل از بانوان تاثیر گذار در ورزش برگزار شد

به گزارش زیرنویس، این مراسم با پخش کلام الله مجید و سرود ملی کشورمان آغاز و در ابتدا مهین فرهادی زاد نائب رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس کمیسیون زنان و ورزش ضمن خیر مقدم به مدعوین ابراز داشت:خوشحالیم که امروز در جمع بانوانی قرار داریم که از دوران نوجوانی و جوانی از ورزشکاری گرفته […]

به گزارش زیرنویس، این مراسم با پخش کلام الله مجید و سرود ملی کشورمان آغاز و در ابتدا مهین فرهادی زاد نائب رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس کمیسیون زنان و ورزش ضمن خیر مقدم به مدعوین ابراز داشت:خوشحالیم که امروز در جمع بانوانی قرار داریم که از دوران نوجوانی و جوانی از ورزشکاری گرفته تا مربیگری و داوری و مدیریتی برای به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورمان نهایت تلاش خود را بکار بردند.

وی ادامه داد: بدون شک بانوان پیشکسوت کشورمان تلاش بسیاری کردند تا امروز بانوان ورزشکار ما بتوانند در رشته های متعددی در عرصه داخلی و بین المللی فعالیت کنند و به افتخار آفرینی بپردازند،مراسم امروز مقدمه ای است برای تداوم برگزاری این مراسمات برای دیگر بانوان تاثیر گذار از اقصی نقاط کشور و قطعا در دوره های بعدی از بانوان زحمتش سراسر کشور در حوزه ورزش تجلیل به عمل خواهیم آورد چرا که نقش پر رنگ امروز ورزش بانوان کشورمان،مدیون زحمات دیروز پیشکسوتان است.

سپس محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به میهمانان گفت:هدف از حضور بنده در این مراسم قدردانی از زحمات شما و تمامی بانوان ورزش کشور است،به شخصه بسیاری از بزرگوارانی که در این مراسم حضور دارند از نزدیک شاهد زحمات آنها در عرصه ورزش بانوان بوده ام،بانوان در خیلی از زمینه ها نه برابر بلکه حتی فراتر از آقایان عمل کرده اند بعنوان مثال در همین بازیهای آسیایی هانگژو  نخستین مدال آوران کاروان همین بانوان بودند یا در  کسب سهمیه المپیک،بانوان همواره شروع کنند کسب سهمیه بوده اند.

وی ادامه داد:البته برگزاری این مراسم برای شروع خوب بود ولی قطعا در سال آینده مراسمی بزرگتر و با حضور افراد بیشتری از سوی کمیته ملی المپیک برای بانوان ورزش کشورمان صورت خواهد گرفت و در آن حتما بانوان ورزش استانهای سراسر کشور نیز حضور خواهند داشت.

رئیس کمیته ملی المپیک  تصریح کرد:با پیگیری های فراوان کمیته از انجمن مفاخر کشور خواستیم  تا نام قهرمانان  ورزشی را در نیز میان مفاخر کشور دهد که برای نخستین بار نام پنج نفر از سوی انجمن مفاخر اعلام و در مراسم سده المپیک از آنها و خانواده هایشان تقدیر به عمل آمد و در دوره های بعد حتما در میان مفاخرکشور،نام بانوان ورزشکار را نیز خواهید دید.

سپس سید مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک ابراز داشت: قطعا بسیاری از بانوان زحمتکش ما ممکن است در این جمع نباشند ولی این مراسم مقدمه ای برای برگزاری دیگر مراسمات است و هر ساله چنین مراسمی را مختص بانوان ورزش کشورمان خواهیم داشت که در این زمینه جا دارد از زحمات خانم فرهادی زاد تقدیر و تشکر کنم.

وی ادامه داد: قصد سخنگرانی ندارم ولی پیشنهاد می کنم اگر نقدی پیشنهادی و یا توصیه ای برای کمک به ما جهت رشد و توسعه ورزش بانوان دارید اعلام کنید.
سپس مشرف جوادی یکی از مدیران با سابقه و پیشکسوتان حوزه ورزش زنان ضمن قدردانی از کمیته ملی المپیک از برگزاری چنین مراسمی گفت: غالبا از دو تا سه نفر از بانوان در مراسمات تجلیل به عمل می آمد اما این برای اولین بار است که با این گستردگی از بانوان ورزش کشور تجلیل می شود که بسیار عالی و دلگرم کننده بود و اگر هر ساله چنین مراسماتی برگزار شود باعث افزایش انگیزه دیگر مدیران جوان و زحمتکش ورزش زنان می شود.

همچنین چند تن از دیگر مدعوین پیشنهادات مختلفی به دبیر کل در خصوص لزوم توجه به نقش مدیریتی بانوان در ورزش ارائه شد که مورد توجه قرار گرفت.

در خاتمه با حضور مسئولین کمیته ملی المپیک و مدیران با سابقه ورزش زنان از جمعی از بانوان تاثیر گذار در ورزش زنان کشور با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

پایان پیام/

منبع: فارس