جدا از مسابقات مختلف دوستانه یا مقدماتی جام جهانی و یا رقابت های غرب آسیا، اولین رویارویی تیم فوتبال کشورمان در چهارچوب مسابقات جام ملت‌های آسیا به رقابت‌های سال ۱۹۸۰ برمی گردد. دیدار تیم ملی ایران و سوریه در آن سال در دور گروهی با نتیجه صفر صفر بدون گل به پایان رسید دومین رویارویی […]

- سوریه در جام ملت‌ها؛ پرده هشتم

جدا از مسابقات مختلف دوستانه یا مقدماتی جام جهانی و یا رقابت های غرب آسیا، اولین رویارویی تیم فوتبال کشورمان در چهارچوب مسابقات جام ملت‌های آسیا به رقابت‌های سال ۱۹۸۰ برمی گردد. دیدار تیم ملی ایران و سوریه در آن سال در دور گروهی با نتیجه صفر صفر بدون گل به پایان رسید

دومین رویارویی ما در این چهارچوب در جام ملت‌های ۱۹۸۴ بود که حریف را با نتیجه سه بر یک شکست دادیم. پس از آن در سال ۱۹۸۸ بار دیگر و باز هم در مرحله گروهی با سوریه رودررو شدیم که این دیدار با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید.

علاوه بر این سه رویارویی، ۴ دیدار رفت و برگشت هم در مقدماتی جام ملتهای آسیا مقابل تیم سوریه برگزار کرده‌ایم. دو دیدار در دور مقدماتی جام ملتهای ۲۰۰۰ که مسابقه رفت با نتیجه یک بر صفر به سود تیم کشورمان به پایان رسید و دیدار برگشت با نتیجه یک یک مساوی شد.

همچنین در مقدماتی جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا نیز بازی رفت را دو بر صفر برنده به پایان رساندیم و در بازی برگشت با تساوی بدون گل متوقف شدیم. 

دیدار امشب تیم کشورمان مقابل سوریه هشتمین رویارویی ملی پوشان ایران و سوریه در جام ملت‌های آسیا خواهد بود.

منبع: خبـر ورزشی