به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، یعقوب رضازاده، عضو هیأت‌رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره کاهش مدت خدمت سربازی به میانگین ۱۴ ماه، اظهار کرد: مصوبات مجلس درباره موضوعاتی نظیر کاهش مدت خدمت سربازی، تعیین تکلیف مشمولان و حقوق سربازان با اخذ نظر از […]

- نظر ستاد کل نیروهای مسلح درباره کاهش مدت سربازی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، یعقوب رضازاده، عضو هیأت‌رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره کاهش مدت خدمت سربازی به میانگین ۱۴ ماه، اظهار کرد: مصوبات مجلس درباره موضوعاتی نظیر کاهش مدت خدمت سربازی، تعیین تکلیف مشمولان و حقوق سربازان با اخذ نظر از ستاد کل نیروهای مسلح است و مصوبه اخیر نیز به همین شکل انجام شد.

بنابر گزارش مهر، وی افزود: پیش از صحن مجلس، کاهش مدت خدمت سربازی در کمیسیون تخصصی مربوط به این موضوعات یعنی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح و نظر ستاد کل نیز اخذ شد؛ بنابراین مجلس بدون هماهنگی با ستاد کل به موضوعات مربوط به سربازی ورود نمی‌کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز مصوبات مجلس درباره کاهش مدت خدمت سربازی به میانگین ۱۴ ماه و معاف‌شدن مشمولان غایب و غیر غایب بالای ۳۵ سال سن و دارای دو فرزند و بیشتر، تبدیل به قانون نشده است؛ این مصوبه در صورتی به مرحله اجرا درمی‌آید که ستاد کل نیروهای مسلح با آن موافق باشد و شورای نگهبان نیز آن را تأیید کند.

به گزارش مهر، مجلس اخیراً و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه برنامه هفتم توسعه مصوب کرد: «ستاد کل نیروهای مسلح به منظور تحکیم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی کشور، استفاده از ظرفیت‌های ملی و ایجاد انگیزه لازم برای جوانان در انجام خدمت وظیفه و رشد تعالی و توانمندسازی و افزایش مهارت‌های آنها در طول سال‌های اجرای برنامه نسبت به کاهش خدمت سربازی به میانگین ۱۴ ماه با احتساب مدت آموزش و جایگزینی سایر عضویت‌ها، با تأمین منابع پایدار توسط دولت تعیین تکلیف مشمولان غایب و دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور که به تأیید وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و شورای عالی حوزه‌های علمیه می‌رسد، با رعایت ماده (۴) قانون خدمت وظیفه عمومی اقدام نماید.

تبصره ۱- در راستای سیاست‌های کلی جمعیت، مشمولان بالای ۳۵ سال سن و دارای دو فرزند یا بیشتر از خدمت وظیفه عمومی معاف می‌باشند.

تبصره ۲- ادامه تحصیل مشمولین مقطع دیپلم و بالاتر و طلاب حوزه علمیه در خارج از کشور، مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی مجاز است و دستورالعمل نحوه و شرایط صدور معافیت تحصیلی آن توسط ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی و شورای عالی حوزه‌های علمیه تدوین و اجرایی می‌گردد».

۲۱۹۲۱۵

منبع: خبـرآنلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.