کشتی‌ها در دریای سرخ قربانی تنش و درگیری شدند
کشتی‌ها در دریای سرخ قربانی تنش و درگیری شدند

فارس نوشت: صندوق بین‌المللی پول امروز چهارشنبه اعلام کرد با توجه به حملات یمنی‌ها در دریای سرخ عبور کشتی‌های کانتینری از این دریا به اندازه حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است. «جیهاد آزور»، مدیر اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی در صندوق بین‌المللی پول گفت: «عبور کشتی‌های کانتینری نزدیک به ۳۰ درصد افت کرده است.» این […]

- کشتی‌ها در دریای سرخ قربانی تنش و درگیری شدند

فارس نوشت: صندوق بین‌المللی پول امروز چهارشنبه اعلام کرد با توجه به حملات یمنی‌ها در دریای سرخ عبور کشتی‌های کانتینری از این دریا به اندازه حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

«جیهاد آزور»، مدیر اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی در صندوق بین‌المللی پول گفت: «عبور کشتی‌های کانتینری نزدیک به ۳۰ درصد افت کرده است.»

این مقام صندوق بین‌المللی بین‌المللی پول خاطرنشان کرده این روند کاهشی از آغاز سال جاری میلادی تسریع شده است.

روز سه‌شنبه وزارت دفاع آمریکا گفت که یمنی‌ها از روز ۱۹ نوامبر که حملاتشان در دریای سرخ را آغاز کرده‌اند بیش از ۳۰ حمله به کشتی‌ها انجام داده‌اند.

آمریکا و انگلیس چندین بار در حمایت از رژیم صهیونیستی برخی از سایت‌های نظامی یمن را هدف قرار دادند. ارتش یمن نیز در واکنش به تجاوزات آنها اعلام کرد که از این پس منافع واشنگتن و لندن در دریای سرخ نیز به عنوان هدف مشروع شناخته می‌شوند.

انصارالله یمن می‌گوید این حملات را در حمایت از مردم فلسطین انجام می‌دهد. البته یمنی‌ها گفته‌اند که تنها علیه کشتی‌هایی که تحت مالکیت اسرائیل یا عازم فلسطین اشغالی هستند عملیات می‌کنند. 

ارتش اسرائیل از روز ۷ اکتبر در پاسخ به عملیات «طوفان‌الاقصی» جنگی را علیه غزه آغاز کرده که به شهادت بیش از ۲۶ هزار فلسطینی منجر شده است.

رئیس شرکت کشتیرانی آلمانی «هاپاگ-لویدز» که پنجمین شرکت بزرگ حمل‌ونقل کانتینری است امروز به خبرنگاران گفته بود حملات به کشتی‌ها در دریای سرخ بعید است به این زودی تمام شود. او تصریح کرد این روند شرکت‌های کشتی‌رانی را وادار به عدم استفاده از کانال سوئز کرده است.

آمریکا از چند ماه پیش ائتلافی را با هدف عادی‌سازی وضعیت دریای سرخ و مقابله با اقدامات یمنی‌ها راه‌اندازی کرده و علاوه بر آن، با همراهی انگلیس همچنین چندین دور حمله در خاک یمن انجام داده اما این حملات نیز اثری در توقف حملات یمنی‌ها به کشتی‌های تحت مالکیت اسرائیل یا عازم فلسطین اشغالی نداشته است.

روز گذشته (سه‌شنبه) «محمد ناصر العاطفی»، وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن گفت: « تأمین امنیت دریای سرخ از نظر حقوقی، سیاسی و نظامی بر عهده دولتها و کشورهای حاشیه دریای سرخ به ویژه یمن است.»

وزیر دفاع یمن با اشاره به اینکه دولت آمریکا، ارزشهای بین‌المللی را بنا بر تمایلات سیاسی و جنگهای خود علیه سایر ملتها به بازی می‌گیرد، خاطر نشان کرد: اینکه مواضع ملت یمن در حمایت از غزه، از سوی رژیم آمریکا، تروریستی خوانده شود، مسئله مضحکی است.

منبع: اطلاعات انلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.