به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، در تصویری زیبایی که از داخل کابین جنگنده تهاجمی سوخو-34M فولبک نیروی هوایی روسیه گرفته شده است، یک فروند جنگنده چندمنظوره سوخو-35S فلانکر-E نیز به‎ عنوان جنگنده اسکورت دیده می‎شود. طبق گزارش کانال خبری پارتیزان، در این تصویر موشک ضدرادار Kh-31PM در زیر ورودی سمت چپ و در زیر بال سمت […]

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، در تصویری زیبایی که از داخل کابین جنگنده تهاجمی سوخو-34M فولبک نیروی هوایی روسیه گرفته شده است، یک فروند جنگنده چندمنظوره سوخو-35S فلانکر-E نیز به‎ عنوان جنگنده اسکورت دیده می‎شود.

طبق گزارش کانال خبری پارتیزان، در این تصویر موشک ضدرادار Kh-31PM در زیر ورودی سمت چپ و در زیر بال سمت چپ آن موشک هوابه‎ هوای میان‎برد هدایت فعال راداری R-77-1 قابل مشاهده است. همچنین برروی نوک بال‎های این دو جنگنده پاد جنگ الکترونیک خیبینی مشاهده می‎شود.

ثبت لحظه‌ای بی‌نظیر از اسکورت زیبای سوخو در آسمان

جنگنده سوخو-34 از نظر ساختار شبیه به سوخو-27 و سوخو-30 در بال، دم و نازل موتور و مشابه سوخو-30MKI درکانارد است. موتور این جنگنده توربوفن Saturn AL-31FM1 است که بر روی جنگنده سوخو-27SM نیز نصب شده است. برد عملیاتی این جنگنده با یک بار سوخت گیری 4000 کیلومتر است و قابلیت حمل 8000 کیلوگرم انواع مهمات و مهمات را دارد. این جنگنده به دلیل قرار گرفتن دو خلبان در کنار هم با نام مستعار Duckling یا Duckbill نیز شناخته می شود. در کابین خلبان در سمت چپ و اپراتور سلاح در سمت راست قرار دارد. یکی از مزایای این طراحی این است که برای هر خلبانی نیازی به استفاده از تجهیزات تکراری نیست.

رادار این جنگنده، رادار آرایه ای اسکن الکترونیکی غیرفعال V004 با طراحی Leninets OKB است که توانایی شناسایی انواع اهداف را دارد. برد کشف این رادار 200 تا 250 کیلومتر است و توانایی کشف 10 هدف را به طور همزمان دارد. همچنین قابلیت درگیری با 4 هدف را به صورت همزمان دارد. در پشت این جنگنده علاوه بر رادار اصلی از رادار هشدار دهنده رو به عقب N012 استفاده شده که برد آن 120 کیلومتر است.

58323

منبع: خبـرآنلاین