به گزارش زیرنویس از اصفهان؛ مهدی بقایی ‌در این برنامه اظهار کرد: پیشنهاد استفاده از اوزون به‌عنوان یک تصفیه‌کننده، سال گذشته در قرارگاه آب اصفهان مطرح و ازسوی شهرداری در مشارکت با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان پیگیری شد. بقایی افزود: این طرح در قالب راه‌اندازی تصفیه‌خانه نانواوزون در اردیبهشت‌ماه امسال طی قراردادی با یک […]

به گزارش زیرنویس از اصفهان؛ مهدی بقایی ‌در این برنامه اظهار کرد: پیشنهاد استفاده از اوزون به‌عنوان یک تصفیه‌کننده، سال گذشته در قرارگاه آب اصفهان مطرح و ازسوی شهرداری در مشارکت با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان پیگیری شد.

بقایی افزود: این طرح در قالب راه‌اندازی تصفیه‌خانه نانواوزون در اردیبهشت‌ماه امسال طی قراردادی با یک شرکت‌ دانش‌بنیان آغاز و در مهرماه به‌صورت آزمایشی اجرا شد.

او ادامه داد:‌ خروجی این تصفیه‌خانه، پسابی با رده A است که می‌تواند در مادی‌ها جاری شده و برای آبیاری فضای سبز از آن استفاده شود.

تصفیه خانه اصلیمعاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان اضافه کرد:‌ ظرفیت این تصفیه‌خانه در حال حاضر ۵۰ لیتر بر ثانیه است و تا تابستان سال آینده به ۲۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد رسید.

استفاده از روش‌های جدید تصفیه راهکاری برای مقابله با کم آبی و پدیده فرونشست

مدیر بهینه‌سازی تعمیرات و نگهداری تاسیسات شهرداری اصفهان نیز در این برنامه با اشاره به اینکه نیاز آبی سالیانه فضای سبز اصفهان ۶۰ میلیون‌ مترمکعب است که تامین آن با مشکلات زیادی همراه است، گفت:‌ کم‌آبی، فرونشست و آلودگی هوا از مهم‌ترین معضلات شهر اصفهان است که استفاده از روش‌های جدید همچون تصفیه‌خانه نانواوزون برای نگهداری از فضای سبز را ضروری می‌سازد.

سید مهدی حسینی افزود: تصفیه‌خانه نانواوزون در فضایی به مساحت ۱۸۰ مترمربع احداث شده و تنها با ۳ نفر نیروی انسانی اداره می‌شود که کاهش لجن و عدم استفاده از کُلُر برای تصفیه پساب از مزایای آن است.

تصفیه خانه متن 3ارتقای کیفیت پساب بدون تزریق کلر از مزایای تصفیه‌خانه نانواوزون

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان دانتک نیز با بیان اینکه ارتقای کیفیت پساب خروجی به سطح استاندارد بدون تزریق کلر از مهم‌ترین مزایای تصفیه‌خانه نانواوزون اصفهان است، اظهار کرد: اجرای سیستم پایش و کنترل تصفیه‌خانه به صورت یکپارچه و همچنین طراحی و ساخت سیستم یکپارچه نانواوزون با قابلیت توسعه از دیگر ویژگی‌های شاخص این تصفیه‌خانه است.

تصفیه خانه متن 1وی افزود: امیدواریم طی طرح‌های آتی در مشارکت با شهرداری اصفهان بتوانیم در جهت رفع معضلات زیست‌محیطی شهر اصفهان گام برداریم.

اصفهان/ بهمن راعی

منبع خبر: رکنـا

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.