هکتور کوپر پس از شکست تیمش برابر ایران در ضربات پنالتی گفت: از عملکرد تیم ملی سوریه بسیار راضی هستم، اما از نتیجه ناراحت هستم. وی با بیان اینکه شاگردانش در ضربات پنالتی بدشانس بودند، خاطرنشان کرد: بازیکنان ما بسیار از خودگذشتگی کردند. وقتی ایران یک بازیکن کمتر داشت، به دنبال پیروزی بودیم. با این […]

- واکنش جالب هکتور کوپر به شکست سوریه مقابل ایران ۱۰ نفره

هکتور کوپر پس از شکست تیمش برابر ایران در ضربات پنالتی گفت: از عملکرد تیم ملی سوریه بسیار راضی هستم، اما از نتیجه ناراحت هستم.

وی با بیان اینکه شاگردانش در ضربات پنالتی بدشانس بودند، خاطرنشان کرد: بازیکنان ما بسیار از خودگذشتگی کردند. وقتی ایران یک بازیکن کمتر داشت، به دنبال پیروزی بودیم. با این حال ایران تیمی بسیار قدرتمند است و فضاها را به خوبی بسته بود.

سرمربی سوریه، ایران را یکی از قدرتمندترین تیم‌های آسیا برشمرد و گفت: از عملکرد سوریه در این جام بسیار راضی هستم. ما در این جام مقابل تیم‌های قدرتمندی بازی کردیم. ایران با یک بازیکن کمتر هم به‌خوبی دفاع کرد و تیم سرسختی بود. ما راه‌های دیگری از چپ و راست را برای گلزنی امتحان کردیم، اما در ضربه آخر ناموفق بودیم و نتوانستیم فرصت‌های بیشتری بسازیم.

کوپر در مورد وضعیت ادامه همکاری خود با فدراسیون فوتبال سوریه بیان کرد: از فدراسیون سوریه و رسانه‌ها تشکر می‌کنم که نقش مهمی در عملکرد تیم در جام ملت‌های آسیا ایفا کردند. هفته آینده جلسه‌ای با مقامات فدراسیون سوریه خواهیم داشت و تصمیم می‌گیریم که با هم ادامه خواهیم داد؛ یا اینکه گزینه دیگری خواهم داشت.

کوپر در خصوص بازی با سه تیم قدرتمندی آسیا در این دوره از بازی‌ها که به زعم کارشناسان داخلی بهترین نسل خود در را دارا هستند افزود: مقابل سه تیم قدرتمند آسیا بازی یعنی ازبکستان، استرالیا و ایران بازی داشتیم. آنها خیلی خوب بودند اما بازیکنان من هم فوق العاده عمل کردند.

او درباره ایده خود برای ساخت تیم ملی فعلی سوریه تاکید کرد:  برای ساختن تیمی جدید به جام ملت‌های آسیا آمدیم. بازیکنان در هر بازی اعتماد به نفس بیشتری گرفتند. از بازیکنان سوریه که تمام توان خود را در این سه بازی گذاشتند، تشکر می‌کنم.

بیشتر بخوانید: جان به لب شدیم تا از سوریه گذشتیم/ بیرانوند جور اشتباهات قلعه‌نویی را کشید!

منبع: خبـر ورزشی