تطهیر چهره پهلوی؛ بخشی از پروژه بین‌المللی فتنه
تطهیر چهره پهلوی؛ بخشی از پروژه بین‌المللی فتنه

حشمت‌الله قنبری، رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، ایام‌الله دهه فجر را بهترین فرصت برای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی به‌منظور تحقق مشارکت حداکثری دانست و در این‌باره اظهار کرد: انتخابات یکی از مهم‌ترین موضوعات است و ارتباط مستقیمی با تعیین سرنوشت ملی دارد. اگر افراد اصلح به عرصه انتخابات ورود پیدا کنند، ارزش و […]

حشمت‌الله قنبری، رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، ایام‌الله دهه فجر را بهترین فرصت برای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی به‌منظور تحقق مشارکت حداکثری دانست و در این‌باره اظهار کرد: انتخابات یکی از مهم‌ترین موضوعات است و ارتباط مستقیمی با تعیین سرنوشت ملی دارد. اگر افراد اصلح به عرصه انتخابات ورود پیدا کنند، ارزش و کیفیت مجلس آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: امسال باید دهه فجر را به قله‌ای تبدیل کنیم که همه یک‌صدا وحدت و انسجام ملی را فریاد بزنند و همچنین باید در ایام‌الله دهه فجر فرصت را برای تشویق مردم به حضور در عرصه انتخابات غنیمت بدانیم. در این ایام مدام باید فعالیت‌های ترویجی و تبیینی داشت و اگر موانع و شبهاتی در ذهن مردم وجود دارد لازم است که برطرف شوند.

دهه فجر؛ فرصتی مهم برای تبیین اهمیت مشارکت حداکثری

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی بیان کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی فرصت مهمی محسوب می‌شود که بسترساز اتفاقات عمیق بسیاری در کشور می‌تواند باشد. ما همواره شاهد هستیم که مردم پای انقلاب ایستاده‌اند و در همه ادوار تاریخ، این تکرار شده و لذا به خاطر انقلاب است که مردم رأی می‌دهند و در انتخابات مشارکت می‌کنند. به خاطر ارزش‌های انقلابی، اسلامی و ملی است که رأی می‌دهند.

قنبری با بیان اینکه دهه مبارک فجر به‌ویژه ۲۲ بهمن در قله اعتقادات مردم جای دارد، اظهار کرد: در این دهه باید بر روی جهاد تبیین بیشتر کار شود و همچنین باید تلاش کرد تا مردم را نسبت به مشارکت حداکثری تشویق کنیم.

قنبری

وی درباره تلاش دشمن در تطهیر چهره پهلوی نیز گفت: آنچه امروز به اسم تطهیر چهره رژیم پهلوی مطرح است اساساً یک‌بخشی از پروژه بین‌المللی فتنه محسوب می‌شود. اصلاً خاندان پهلوی قابل تطهیر نیستند؛ چرا؟ چون نه برآمده از اراده مردم بودند و نه برآمده‌ای از قشری از مردم هستند، بلکه این‌ها توسط بیگانگان بر سرنوشت کشور حاکم شدند و با مردم همانند بیگانگان زندگی کردند و بیگانه هم مُردند.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی اضافه کرد: پرونده رژیم پهلوی سرشار از تباهی و وابستگی و اضمحلال و عقب‌ماندگی ایران است. مردم ایران به خاطر معیشت انقلاب نکردند بلکه مردم این سرزمین دیگر نمی‌توانستند ننگ وابستگی را تحمل کنند. اگر به تاریخ کهن ایران نگاه بیندازید متوجه خواهید شد که مردم این کشور همیشه استقلال داشتند و با حریت و شرافت انسانی و اعتبار بین‌المللی خود زندگی کردند، ولی همه این‌ها توسط خاندان پهلوی به تاراج رفت.

خیانت‌های رژیم پهلوی قابل اغماض نیست

قنبری با بیان اینکه پیش از انقلاب اسلامی، ایران در هیچ نقطه‌ای از این کره خاکی شناخته شده نبود، گفت: پیش از انقلاب یک مسئول میز وزارت خارجه آمریکا برای کشور ما نخست وزیر تعیین می‌کرد. هیچ‌یک از این‌ها قابل اغماض و روکش کشیدن نیست.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور اظهار کرد: امروز کشور ما به جایگاهی از قدرت دست پیدا کرده که هیچ کشور خارجی برای ما تصمیم‌گیری نمی‌کند، البته ناکارآمدی‌ها وجود دارد و باید بررسی شود که علت این ناکارآمدی‌ها چیست. رونمایی از چند جاده و سد و کارخانه دستاورد‌های انقلاب اسلامی محسوب نمی‌شوند، چون به نظر من مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی همین جمهوری اسلامی و عدم اجابت خواست نظام سلطه در دوردست‌هاست. دستاورد انقلاب اسلامی حاج قاسم سلیمانی و صنایع دفاعی هستند.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در پایان گفت: این افراد انقلابی هستند که برای نظام و کشور دستاورد به وجود می‌آورند، ولی هرگاه اداره امور را به افراد غیرانقلابی سپرده‌ایم قیمت ماست را هم نتوانسته‌ایم ثابت نگه داریم. به‌طورکلی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی هستند.

منبع: آنا

+