به گزارش زیرنویس، هفته ششم دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران امروز چهارشنبه یازدهم بهمن با هفت دیدار در شهرهای اردکان، ارومیه، مشهد، رامسر، اسلامشهر، گنبد و رفسنجان پیگیری شد. در یکصدوسی‌امین مسابقه لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۲ تیم هورسان در سالن شهید صدر رامسر در حالی میزبان سایپا تهران […]

به گزارش زیرنویس، هفته ششم دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران امروز چهارشنبه یازدهم بهمن با هفت دیدار در شهرهای اردکان، ارومیه، مشهد، رامسر، اسلامشهر، گنبد و رفسنجان پیگیری شد.

در یکصدوسی‌امین مسابقه لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۲ تیم هورسان در سالن شهید صدر رامسر در حالی میزبان سایپا تهران بود که دو تیم یک ویژگی مشترک داشتند و آن هم شکست در پنج هفته دور برگشت مقابل حریفان بود.

تیم هورسان رامسر در این مسابقه سه بر یک سایپا تهران شکست داد و به نخستین برد خود در دور برگشت دست یافت تا از نظر روحی ریکاوری برای دیدارهای باقی مانده کرده باشد.

شاگردان آرش صادقیانی در ست نخست ۲۵ بر ۲۲ مغلوب سایپا قعرنشین شدند اما در ست‌های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۹ بر ۲۷ به پیروزی رسیدند تا دهمین برد خود را ثبت کنند و ۲۶ امتیازی شوند.

تیم سایپا نیز که با یک برد و ۶ امتیاز در انتهای جدول قرار داشت، با پذیرش هجدهمین شکست از صعود به مرحله پلی‌آف ناامید شد و فرصت زیادی هم برای فرار از مرحله پلی‌اوت ندارد.

شهداب از ایفاسرام گذشت

تیم‌های شهداب یزد (۳۴ امتیاز) و ایفاسرام اردکان (۳۲ امتیاز) که با ۱۱ برد در رتبه‌های سوم و چهارم قرار داشتند، این هفته در سالن آیت‌الله خاتمی به مصاف هم رفتند تا برای دوازدهمین برد خود تلاش کنند.

مدافع عنوان قهرمانی در ست نخست ۲۵ بر ۱۸ میزبان خود را شکست داد اما در ست دوم ۳۵ بر ۳۳ مغلوب حریف شد تا دو تیم در ست شماری یک بر یک برابر شوند.

در ست سوم بار دیگر شهداب یزد ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسید تا به ایفاسرام یادآوری کند که حریف از پیش باخته‌ای برای این تیم نیست و تا آخرین لحظه برای برد تلاش می‌کند.

شاگردان عباسعلی میرحسینی در ست چهارم نیز ۲۵ بر ۲۳ مغلوب شد تا شهداب به دوازدهمین برد خود دست یابد و ۳۷ امتیازی شود.

ایفاسرام اردکان نیز هشتمین شکست فصل خود را تجربه کرد و به ۳۲ امتیاز خود اکتفا کرد.

شهرداری ارومیه یک پله صعود کرد

همچنین شهرداری ارومیه در سالن غدیر میزبان چادرملو اردکان بود و سه بر یک حریف را شکست دادند.

در این دیدار حساس شاگردان یعقوبی در تیم چادرملو ۲۹ بر ۲۷ میزبان را شکست دادند اما در دومین و سومین ست ارومیه به بازی برگشته و ۲۸ بر ۲۶ و ۲۵ بر ۲۲ چادرملو را مغلوب کرد. در ست چهارم ارومیه‌ای با نتیجه ۳۴ بر ۳۲ حریف را مغلوب خود کردند تا تماشاگران پرتعداد غدیر شادمان راهی خانه شوند.

شهرداری ارومیه با ۱۰ برد و ۲۷ امتیاز یک پله صعود کرده و راهی جایگاه هفتم خواهد شد و چادرملو اردکان با ۹ برد و ۲۸ امتیاز یک پله سقوط و راهی جایگاه هشتم می‌شود.

مسابقه دور رفت دو تیم در اردکان سه بر یک به سود میزبان به پایان رسید و شهرداری ارومیه شکست اول خود برابر این تیم را جبران کرد.

گنبد مغلوب پاس گرگان شد

همچنین در دیگر بازی این هفته گنبدی‌ها در شهرآورد استان گلستان میزبان پاس گرگان بودند و سه بر دو مغلوب حریف شدند.

شهرداری گنبد که ست نخست را با برد ۲۵ بر ۱۵ آغاز کرد در ست دوم و سوم ۲۲ بر ۲۵ و ۲۰ بر ۲۵ نتیجه را به حریف واگذار کرد تا گنبدی‌ها در ست چهارم به تلاش ادامه دهند. در چهارمین ست شهرداری گنبد ۲۵ بر ۱۷ پیروز شد تا این مسابقه در ست پنجم ادامه یابد.

در ست پنجم پاس گرگان ۱۵ بر ۱۳ به پیروزی رسید تا این دیدار حساس و حیثیتی برای علاقمندان دو تیم به سود پاس پایان یابد و نماینده گرگان برد دور رفت خود را تکرار کند.

پاس گرگان با ۱۰ برد و ۲۶ امتیاز در جایگاه نهم و شهرداری گنبد با ۶ برد و ۲۱ امتیاز در جایگاه سیزدهم باقی خواهد ماند.

پیکان دو پله صعود کرد و انتقام گرفت

در یکی دیگر از این دیدارها پیکان تهران در سالن مهران مشهد مهمان نیان الکترونیک بود و سه بر دو به پیروزی رسید.

در ست نخست پیکانی‌ها ۲۵ بر ۲۱ نیان را مغلوب خود کردند تا میزبان تلاش بیشتری برای برد در ست‌های بعدی به خرج دهد و ست دوم با امتیاز ۲۹ بر ۲۷ به نفع مشهدی‌ها پایان یابد. در سومین ست پیکان ۲۵ بر ۱۵ به پیروزی رسید و چهارمین ست ۲۵ بر ۲۲ به نفع نیانی‌ها شد تا این مسابقه در ست پنجم پیگیری شود.

در پنجمین ست شاگردان پیمان اکبری ۱۷ بر ۱۵ به پیروزی رسیدند تا با کسب این پیروزی با ۱۱ برد و ۳۳ امتیاز احتمالاً دو پله در جدول رده‌بندی صعود کرده و راهی رتبه چهارم شوند البته جایگاه نهایی این تیم پس از پایان تمامی مسابقات مشخص می‌شود.

در دور رفت نیان سه بر دو پیکان را شکست داده بود و در این دیدار پیکانی‌ها انتقام شکست پیشین را از حریف گرفتند.

نیان که برای ششمین هفته دور برگشت هم موفق به شکست حریف نشد با ۶ برد و ۲۴ امتیاز فعلاً در جایگاه دوازدهم باقی خواهد ماند تا رده نهایی اش مشخص شود.

طبیعت در خانه میهمان خود را شکست داد

یکی از دیدارهای این هفته طبیعت در سالن شهید بیضایی میزبان گیتی‌پسند اصفهان بود و سه بر دو مغلوب حریف شد.

شاگردان وادی در دو ست متوالی با امتیازات ۲۵ بر ۲۰ و ۲۶ بر ۲۴ حریف را شکست دادند اما در ست‌های سوم تا پنجم گیتی‌پسند ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۴ بر ۲۲ حریف را شکست داد تا پیروز این مسابقه باشد.

گیتی هرچند در این دیدار پیروز میدان شد اما با کسب دو امتیاز از این دیدار با ۱۲ برد و ۳۶ امتیاز راهی رده سوم جدول شد و طبیعت با ۱۱ برد و ۳۳ امتیاز در جایگاه پنجم باقی ماند.

مسابقه دور رفت سه بر یک به سود گیتی‌پسند به پایان رسید و طبیعت در این مسابقه فرصت انتقام نیافت.

مس سومین شکست شاگردان عطایی را رقم زد

تیم مس رفسنجان در سالن ۹ دی رفسنجان میزبان تیم فولاد سیرجان بود و توانست سه بر یک تیم صدرنشین را شکست دهد.

شاگردان بهروز عطایی در ست‌های اول و دوم با نتیجه مشابه ۲۵ بر ۲۱ مغلوب نارنجی‌پوشان رفسنجان شدند، اما ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ از آن خود کردند.

شاگردان محمد محمدکاظم ست چهارم را نیز با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ از آن خود کردند تا تیم مس رفسنجان سه بر یک فاتح این مسابقه باشد و سه امتیاز ارزشمند از تیم صدرنشین به دست آورد و با ۸ برد و ۲۵ امتیاز حضور خود را در جایگاه یازدهم تثبیت کند.

منبع: مـهر