مهدی مناجاتی بازیکن و مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با زیرنویس، درباره دیدار تیم ملی فوتبال مقابل سوریه اظهار داشت برنامه‌ریزی تیم ما برای رسیدن به گل خوب بود اما سیستم دفاعی و برنامه‌ریزی مربی آرژانتینی مانع از این شد که ما در ۲۰ دقیقه اول ضربه اصلی را به تیم سوریه […]

مهدی مناجاتی بازیکن و مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با زیرنویس، درباره دیدار تیم ملی فوتبال مقابل سوریه اظهار داشت برنامه‌ریزی تیم ما برای رسیدن به گل خوب بود اما سیستم دفاعی و برنامه‌ریزی مربی آرژانتینی مانع از این شد که ما در ۲۰ دقیقه اول ضربه اصلی را به تیم سوریه بزنیم. همین عامل باعث شد تا کم کم روحیه بچه‌ها از بین برود. البته یکی دو بازیکن ما واقعاً در این دیدار چندین بار موقعیت‌های خوب را از دست دادند.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره عملکرد سردار آزمون در این مسابقه اظهار داشت: از همان ابتدای نیمه اول سردار آزمون چند موقعیت خوب را در مصاف با دروازه‌بان تیم سوریه از دست داد که برای یک فوتبالیست در سطح لیگ برتر ایتالیا واقعاً عجیب بود. آزمون در نیمه دوم هم یکی دو موقعیت خوب برای گلزنی داشت که اگر فقط یکی از آنها را تبدیل به گل می‌کرد ما در همان ۹۰ دقیقه برنده می‌شدیم ولی شب، شب آزمون نبود.

مناجاتی با اشاره به گلی که تیم ملی دریافت کرد گفت: زمانی که بازیکن تیم حریف فرار کرد و با دروازه‌بان ما تک به تک شد بچه‌های خط دفاع پوشش خوبی نداشتند. ما در چنین سطحی نباید این اشتباهات را بکنیم و متاسفانه بار دیگر شاهد بودیم که در بحث دفاعی عملکرد مطلوبی را از خودمان نشان ندادیم. این شرایط برای ما در دیدار بعدی مقابل ژاپن دردسرساز خواهد شد چون آنها آرزوی چنین خط دفاعی را روبروی خود دارند.

وی همچنین افزود: باز هم گلی به گوشه جمال علیرضا بیرانوند که علاوه بر مهار چند صحنه خطرناک در جریان بازی توانست جور کم کاری تعدادی از بازیکنان تیم ملی را بکشد. اگر دقت و مهارت او در مهار پنالتی بازیکن تیم سوریه نبود شاید ما الان درباره حذف تیم ملی با هم صحبت می‌کردیم ولی علیرضا بیرانوند باز هم ثابت کرد ارزش‌های زیادی برای تیم ملی ایران دارد.

قلعه‌نویی حق داشت بگوید باید ۴ گل می‌زدیم/ بازی با سوریه شب سردار آزمون نبود/ این خط دفاع، آرزوی تیم ژاپن است/ اشک‌های طارمی دلیل داشت

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره اخراج مهدی طارمی و اشک‌های این بازیکن بوشهری در لحظات زدن ضربات پنالتی توضیح داد: این بچه‌ها جوان هستند. احساساتی هستند. وقتی طارمی که در سطح اول اروپا فوتبال بازی می‌کند تیمش را مقابل سوریه عاجز می‌بیند در خلال بازی تمرکزش را از دست می‌دهد و آن خطای بی‌مورد را می‌کند. به نظرم گریه‌های او به خاطر این بود که متوجه شد چه اشتباهی کرده است. ولی در لحظه خطا تمرکز نداشت و آن حرکت اشتباه را انجام داد تا کارت زرد دوم را بگیرد. قطعاً در لحظه پنالتی طارمی به شدت نگران بود که مبادا تیم ملی به خاطر اشتباه او نتیجه نگیرد.

مناجاتی درباره تیم ملی سوریه خاطرنشان کرد: تاثیرگذاری مربی آرژانتینی در عملکرد بازیکنان تیم سوریه کاملاً مشهود بود. ما به خوبی سطح بالاتر فوتبال سوریه را در این دیدار دیدیم. ما این تیم را در بازی‌های اخیر با گل‌های پرشمار شکست داده بودیم اما این بار سوریه به طور کلی تغییر کرده بود. هکتور کوپر یک مربی با سبک تدافعی است. من مخالف سیستم دفاعی صرف هستم اما به هر حال این هم برای خودش سبکی است. همانطور که در دیدار با تیم ما تا حد زیادی به آنها کمک کرد که در جریان بازی فقط یک گل بخورند.

وی افزود: من همچنان معتقدم امیر قلعه نویی تیم را خوب به میدان فرستاده بود و فقط شاید در ترکیب تیم ملی بتوان تغییرات کوچکی انجام داد تا در دیدار با ژاپن نتیجه بهتری بگیریم. متاسفانه جهانبخش این اواخر با روزهای اوجش فاصله گرفته ولی وقتی قلی‌زاده به زمین آمد تیم ملی از جناح راست راه افتاد. همین باعث شد تا ما بیشتر به سوریه فشار وارد کنیم. باید در دیدار مقابل ژاپن تلاش کنیم تا از بهترین نفرات در ترکیب مان بهره ببریم.

وی در این باره که قلعه نویی گفته می‌توانستیم حریف را با چهار گل شکست بدهیم گفت: قطعاً اگر بچه‌های تیم ملی به ویژه در خط حمله از موقعیت‌هایشان بهتر استفاده می‌کردند این اتفاق می‌افتاد اما متاسفانه فرصت‌هایی که سردار آزمون از دست داد یکی بعد از دیگری شرایط را برای ما سخت کرد. البته دلیل تعویض مهدی قایدی را هم متوجه نشدم. این بازیکن خوب داشت به حریف فشار می‌آورد. ما باید از چنین نیروهایی که قابلیت سرگرم کردن بازیکنان دفاع و هافبک حریف به خودشان را دارند نهایت استفاده را ببریم. همانطور که گفتم قلی‌زاده بازیکنی است که باید از ابتدا در چنین مسابقاتی در زمین باشد. امیدوارم در دیدار با ژاپن این قبیل اشتباهات کوچک را تکرار نکنیم. چون این حریف دیگر سوریه و هنگ کنگ نیست که نتواند به ما گل بزند.

منبع: خبـر ورزشی