به گزارش زیرنویس، بررسی‌های اخیر متخصصان نشان می‌دهد که کلسیم می‌تواند در درمان سرطان یک عامل موثر باشد. ایسنا در گزارشی نوشت، بر این اساس، متخصصان دانشگاهی در سئول موفق شدند ترکیب شیمیایی قدرتمندی به وجود آورند که قادر است سلول‌های تومور را از بین ببرد. این متخصصان با دستکاری سطح کلسیم در سلول‌ها، موفق […]

- کلسیم کلید درمان این بیماری خطرناک

به گزارش زیرنویس، بررسی‌های اخیر متخصصان نشان می‌دهد که کلسیم می‌تواند در درمان سرطان یک عامل موثر باشد.

ایسنا در گزارشی نوشت، بر این اساس، متخصصان دانشگاهی در سئول موفق شدند ترکیب شیمیایی قدرتمندی به وجود آورند که قادر است سلول‌های تومور را از بین ببرد.

این متخصصان با دستکاری سطح کلسیم در سلول‌ها، موفق شدند دارویی نویدبخش برای مبارزه با سرطان تولید کنند که به نظر می‌رسد کلید دستیابی به فرمول «ضدتومور» باشد.

به طور معمول، بسیاری از یون‌های کلسیم مضرند و عناصر ترکیب سلولی سالم مانند میتوکندری را – که به نیروگاه سلولی شناخته می‌شوند ــ غیرفعال می‌کنند. اما اکنون متخصصان موفق شده‌اند از طریق آنچه «طوفان کلسیم» در بدن می‌نامند، برای استفاده از این هجوم بسیار مضر راهی پیدا کنند و سلول‌های تومور را از بین ببرند.

همچنین مشخص شده است که قرار گرفتن در معرض نور مادون قرمز عملکرد داروی جدید برای ایجاد طوفان کلسیم را بهتر می‌کند.

به گزارش «نیویورک‌پست»، این فرمول شیمیایی جدید قابل‌ تزریق در بدن موش‌های مبتلا به تومورهای سرطانی از طریق ذرات مخصوص اصلاح‌شده سیلیس که هیچ آسیبی برای جوندگان نداشت، آزمایش شد. پس از ورود دارو به جریان خون موش‌ها، گروه پژوهشی متوجه شد که این دارو با موفقیت به تومور رسیده و در حضور نور مادون قرمز فعال شده است.

تومورهای این موش‌ها در عرض چند روز ناپدید شدند.

بنابر اعلام ایندیپندنت، به همین دلیل متخصصان در حال حاضر امیدوارند که این ترکیب شیمیایی برای تحقیقات بیشتر در حوزه زیست‌پزشکی استفاده شود.

۴۷۲۳۶

منبع: خبـرآنلاین