پایان بازی ایران مقابل سوریه، طبق معمول نوبت امیر قلعه نویی بود که در جایگاه سرمربی تیم ملی درباره این دیدار سخن بگوید. قلعه نویی علاوه بر اظهار رضایت از کیفیت فوتبال تیم ملی، از عملکرد چند بازیکن انتقاد کرد. البته او اسمی از ملی پوشان خاطی نبرد اما گفت: “ما باید این بازی را […]

- قلعه‌نویی مشکلات فنی تیم ملی را اطلاع‌رسانی می‌کند!/ انتقاد از وضعیت فعلی چند ملی‌پوش؛ چه کسی مسول برطرف کردن است؟

پایان بازی ایران مقابل سوریه، طبق معمول نوبت امیر قلعه نویی بود که در جایگاه سرمربی تیم ملی درباره این دیدار سخن بگوید.

قلعه نویی علاوه بر اظهار رضایت از کیفیت فوتبال تیم ملی، از عملکرد چند بازیکن انتقاد کرد. البته او اسمی از ملی پوشان خاطی نبرد اما گفت: “ما باید این بازی را با اختلاف چهار پنج گل می‌بردیم و فکر کنم یکی از بهترین بازی‌های ما بود، با این حال متأسفانه برخی از بازیکنان طوری بازی کردند که فشار زیادی به تیم وارد شد.  فوتبال در حال تنبیه ما بود و دو یا سه نفر بودند که داشتند ما را تنبیه می‌کردند.”

سوالی که قدرمسلم قلعه نویی باید به آن پاسخ بدهد اینکه درست کردن اشکالات فنی و ایرادات تاکتیکی فعلی این بازیکنان بر عهده چه کسی است؟ این که تیم ملی حتی در ایجاد موقعیت قطعی گل، دچار مشکل می شود و در زدن ضربات آخر کم می آورد، مقصر چه کسی است؟ قلعه نویی دردها را بیان می کند اما سرانجام نمی گوید چه کسی باید این اشکالات را برطرف کند. مگر تیم ملی در تمرینات، تحت نظر او و کادرفنی اش قرار ندارد؟

از طرفی دیگر، مشکل تیم ملی در بازی با سوریه، فقط اخراج غیرمنتظره مهدی طارمی نبود؛ بلکه سردار آزمون و علیرضا جهانبخش که همواره جزو بهترین ها بودند، در این دیدار اثرگذاری لازم را نداشتند و هر دو بازیکن هم تعویض شدند. اینکه خط میانی تیم ملی، بازی را رها می کند و توپ ها از خط دفاع به سمت وینگرها ارسال می شود و آنها هم بی هدف زیر توپ می کشند، مقصر کیست؟

اگر قلعه نویی هم مثل منتقدان، کارش این شود که ریزترین جزئیات و ایرادات فنی را فقط اطلاع رسانی کند، مشخص نیست این همه نقص و اشتباه تاکتیکی، به چه شکلی باید در تیم ملی رفع و رجوع شود!

در همین ارتباط: قلعه‌نویی: بهترین بازی‌های‌مان را انجام دادیم/ نظم خیلی خوبی داشتیم و خوب دویدیم

منبع: خبـر ورزشی