خط‌ونشان کمال خرازی برای ترکیه و آذربایجان درباره مرزها!
خط‌ونشان کمال خرازی برای ترکیه و آذربایجان درباره مرزها!

ایسنا نوشت:  رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که در ارمنستان به سر می برد، در مرکز تحلیل و تحقیقات اوربلی حاضر و در جمع اندیشمندان و نخبگان آن کشور سخنرانی کرد. سید کمال خرازی در صحبت‌های خود با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ایران و ارمنستان و عزم جمهوری اسلامی ایران برای گسترش این […]

- خط‌ونشان کمال خرازی برای ترکیه و آذربایجان درباره مرزها!

ایسنا نوشت:  رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که در ارمنستان به سر می برد، در مرکز تحلیل و تحقیقات اوربلی حاضر و در جمع اندیشمندان و نخبگان آن کشور سخنرانی کرد.

سید کمال خرازی در صحبت‌های خود با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ایران و ارمنستان و عزم جمهوری اسلامی ایران برای گسترش این روابط، به تحولات جاری در منطقه قفقاز پرداخته و تحلیل جامعی از وضعیت ناپایدار این منطقه ارائه داد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورهای این منطقه حمایت می‌کند و تغییر مرزهای جغرافیایی را به هیچ عنوان نمی پذیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی منطقه قفقاز گفت: ایران به عنوان محور اتصال مسیرهای حمل و نقل شمالی – جنوبی و شرقی – غربی آمادگی دارد ظرفیت‌های اقتصادی و علمی خود را در خدمت توسعه و پیشرفت این منطقه قرار دهد.

سفر  خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی به ارمنستان در ادامه سفرهای دوره‌ای وی به کشورهای منطقه و حوزه همسایگی و جهت بررسی راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در منطقه قفقاز صورت می‌گیرد.

خرازی دیروز با پاشینیان، نخست‌وزیر، میرزویان، وزیر امور خارجه و گریگوریان، دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان و نیز برخی از روسا و اساتید مراکز مطالعاتی آن کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

منبع: اطلاعات انلاین