یورگن کلینزمن، سرمربی تیم فوتبال کره جنوبی در نشست خبری پیش از بازی فردا (جمعه) مقابل استرالیا اظهار کرد: ما به دنبال یک بازی جذاب دیگر هستیم. استرالیا تیم خیلی خوبی است و احترام زیادی برای آنها قائلیم. ما بازی سختی مقابل عربستان داشتیم ولی با دید مثبت به مصاف استرالیا می‌رویم. او افزود: بازی […]

- توصیه کلینزمن به یک بازیکن در جام ملت‌های آسیا/ موقعیت حساسی برای کشور کره‌جنوبی است

یورگن کلینزمن، سرمربی تیم فوتبال کره جنوبی در نشست خبری پیش از بازی فردا (جمعه) مقابل استرالیا اظهار کرد: ما به دنبال یک بازی جذاب دیگر هستیم. استرالیا تیم خیلی خوبی است و احترام زیادی برای آنها قائلیم. ما بازی سختی مقابل عربستان داشتیم ولی با دید مثبت به مصاف استرالیا می‌رویم.

او افزود: بازی قبلی استرالیا را دیدم که یک تیم رقابتی است. ما خوشحالیم که با آنها بازی خواهیم کرد. ما ۱۲۰ دقیقه مقابل عربستان بازی کردیم ولی جلو می‌رویم و با احترام با استرالیا بازی می‌کنیم.

سرمربی کره جنوبی درباره از دست دادن موقعیت‌های فراوان مهاجمان این تیم در جام ملت‌های آسیا گفت: ما بازی خوبی در نیمه دوم با عربستان داشتیم و متاسفانه یک گل زدیم. ما شانس خوبی مقابل استرالیا داریم و می‌دانیم چه ضد حملاتی می‌زنند. ما می‌دانیم آنها چه قدرتی دارند و به آنها احترام می‌گذاریم ولی ما هم با تمام قوا مقابل آنها بازی خواهیم کرد.

کلینزمن درباره استراحت بیشتر استرالیا و تلاش رسانه‌های استرالیایی‌ در تحریک او اظهار کرد: ما آماده یک بازی بزرگ هستیم و گرسنه هستیم. ما باید با رنج‌ها دست و پنجه نرم کنیم. به خاطر اینکه بازیکنان ما بیشتر در اروپا بازی می‌کنند. من با صحبت‌های آن رسانه استرالیایی مشکلی ندارم.

کلینزمن درباره شباهت پیروزی مقابل عربستان در ضربات پنالتی به پیروزی مقابل آرژانتین در جام جهانی ۲۰۰۶ زمانی که هدایت آلمان را برعهده داشت، بیان کرد: برای پنالتی نیاز است که شما خیلی به توانایی‌تان اعتقاد داشته باشید و تلاش زیادی کنید. این از نظر ذهنی مهم است که آماده شوید. ما روی این موضوع خیلی کار و تمرین کردیم و این را برای پنالتی‌های احتمالی فردا آماده می‌کنیم. حتما دوباره روی این موضوع تمرین می‌کنیم.

سرمربی کره جنوبی در واکنش به اینکه توصیه‌ای به چو گوئه سونگ، مهاجم تیمش دارد؟ گفت: من همیشه می‌گویم موقعیتی که از دست دادی مهم نیست بلکه موقعیت بعدی مهم است. این در زندگی هم جاری است و شما باید از موقعیت بعدی‌تان استفاده کنید. من از روی نیمکت او را می‌بینم و همیشه به عملکردش لبخند می‌زنم.

سرمربی کره جنوبی در واکنش به احتمال پیشی گرفتن از استرالیا با پیروزی در بازی فردا گفت: هر چیزی ممکن است.

او در پاسخ به این سوال که چقدر فشار برای کسب جام روی او وجود دارد؟ اظهار کرد: من افتخار می‌کنم که مربی این تیم هستم چرا که خیلی با استعداد هستند. آنها بازیکنان خاصی هستند. بازیکنانم برای کسب جام می‌جنگند. من به همه‌شان می‌گویم از این فرصت استفاده کنید. در حال حاضر موقعیت بزرگی برای ما وجود دارد و از این موضوع خوشحالیم. من می‌دانم که این موقعیت حساسی برای کشور کره جنوبی است.

چو گوئه سونگ، مهاجم کره جنوبی درباره انتقادات از او به خاطر از دست دادن موقعیت‌های فراوان و از طرفی آرام بودنش با وجود این انتقادات گفت: این یک تکه از من و زندگی‌ام است. من با انتقادات زندگی می‌کنم. من به مصاف موقعیت‌های سخت می‌روم. ما یک گروه مثبت در تیم ملی داریم و چیزی برای ناراحتی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: سرمربی تاجیکستان: من فقط به بازیکنانم احترام می گذارم/ ما همچنان اسب سیاه هستیم؛ شما هم تیم خوبی دارید

منبع: خبـر ورزشی