به گزارش زیرنویس از روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در خصوص فعالیت آزمایشی یک دستگاه اتوبوس برقی در خطوط  این شرکت اعلام کرد: این اتوبوس تولید کشور چین است که برای انجام تست های فنی و بررسی عملکرد و کارایی، در خطوط اتوبوسرانی به صورت آزمایشی فعال شد که در صورت برآوردن توقعات نسبت […]

- اولین اتوبوس برقی در تهران شروع به کار کرد

به گزارش زیرنویس از روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در خصوص فعالیت آزمایشی یک دستگاه اتوبوس برقی در خطوط  این شرکت اعلام کرد: این اتوبوس تولید کشور چین است که برای انجام تست های فنی و بررسی عملکرد و کارایی، در خطوط اتوبوسرانی به صورت آزمایشی فعال شد که در صورت برآوردن توقعات نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت مربوطه اقدام می‌شود.

سامانه اتوبوس‌ برقی تهران برای نخستین بار در سال ۱۳۷۱ راه‌اندازی شد و سری اول این نوع اتوبوس‌ها وارد شد. در سال ۱۳۸۸، سری دوم این اتوبوس‌ها نیز وارد ناوگان حمل و نقل شهری تهران شد.

به دلایل مشکلات زیادی که این نوع از اتوبوس‌ها داشتند، بعدا جمع آوری شدند.

 در خصوص مشخصات فنی این اتوبوس اعلام شده، باتری این اتوبوس از نوع لیتیومی با توان ۴۲۳ کیلووات و دارای استانداردهای روز اتحادیه اروپا است که با توجه به خطوط شمالی جنوبی اتوبوسرانی قابلیت حرکت در شیب ۲۰ درصد را دارد و با هر بار شارژ توان حرکت تا ۲۰۰ کیلومتر را دارد.

اتوبوس مذکور روز گذشته با فعالیت در خط هفت تندرو و مسیر میدان بهارستان تا میدان جمهوری اسلامی ضمن جابجایی شهروندان گرامی، مورد بررسی فنی میدانی قرار گرفته است.

۴۷۴۷

منبع: خبـرآنلاین