اکبر طبری به مرخصی طولانی مدت نرفته است
اکبر طبری به مرخصی طولانی مدت نرفته است

برخلاف ادعای حمید رسایی، اکبر طبری هیچگاه به مرخصی طولانی مدت نرفته است.

برخلاف ادعای حمید رسایی

به تازگی حمید رسایی مدعی شده که برخلاف اطلاع رسانی‌های انجام شده در خصوص پرونده اکبر طبری، این فرد به مرخصی طویل المدت رفته، این در حالی است که بررسی وضعیت او در زندان نشان می‌دهد اکبر طبری هیچگاه مرخصی طویل‌المدت نداشته است.

به گزارش زیرنویس،  اکبر طبری پس از گذراندن ۴۵ ماه زندان با استفاده از حق قانونی خود نسبت به برخی از عناوین اتهامی‌اش درخواست اعاده دادرسی کرد و شعبه یک دیوان عالی کشور نیز در دو مورد از عناوین اتهامی (سردستگی شبکه ارتشاء و جعل اسناد) با توجه به مستندات ارائه شده از سوی وکلای متهم، نقض در پرونده را اعلام کرد.

در طول مدتی که درخواست اعاده دادرسی طبری در حال بررسی بود، وی بر اساس قانون و به صورت موقت و با سپردن وثیقه ۳۰۰ میلیارد تومانی از زندان خارج شد تا پرونده‌های قضائی او تعیین تکلیف و نهایی شود.

حکم  اکبر طبری

نهایتاً در تاریخ ۳۰ تیر ماه جاری و پس از آنکه دادگاه هم عرض رسیدگی کننده حکم ۱۲.۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق را برای اکبر طبری صادر کرد، دیوان عالی کشور نیز حکم صادر شده را تأیید و ابرام کرد.

پس از تأیید حکم، اکبر طبری ۱۴ مرداد وارد زندان اوین شد تا مجازات حبس ۱۲.۵ ساله خود را متحمل شود.

این ۱۲.۵ سال، جدای از ۴۵ ماه حبسی است که طبری قبلاً متحمل شده و مدت حبس قبلی بابت عناوین اتهامی دیگر بوده و از این دوازده و نیم سال کسر نمی‌شود.

پرونده‌های دیگر اکبر طبری نیز در حال رسیدگی است.

منبع:مهر

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.