به گزارش زیرنویس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید رستگار گفت: برپایی نمایشگاه‌های بهاره بر اساس قانون بر اساس اتاق‌های اصناف گذاشته شده و هرگونه توزیع کالا خارج از آن ممنوع است. وی افزود: هدف از برپایی نمایشگاه‌های بهاره توزیع کالا توسط خود تولیدکنندگان و واحدهای صنفی دارای مجوز است تا نیاز مردم با […]

به گزارش زیرنویس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید رستگار گفت: برپایی نمایشگاه‌های بهاره بر اساس قانون بر اساس اتاق‌های اصناف گذاشته شده و هرگونه توزیع کالا خارج از آن ممنوع است.

وی افزود: هدف از برپایی نمایشگاه‌های بهاره توزیع کالا توسط خود تولیدکنندگان و واحدهای صنفی دارای مجوز است تا نیاز مردم با قیمت مناسبی به دست آنها برسد. از طرفی در این نمایشگاه‌ها نظارت‌های مستقیم توسط بازرسی اصناف صورت می‌گیرد.

رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد: نمایشگاه بهاره امسال در ۵ نقطه در شهر تهران از تاریخ ۱۵ اسفند تا ۲۵ اسفند برگزار می‌شود.

رستگار گفت: در نمایشگاه‌های بهاره‌ای که به صورت غیرمجاز در سالهای گذشته برگزار شده حتی شاهد فروش کالاهای غیرمجاز بی‌کیفیت و حتی سرقتی بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: در نمایشگاه‌های بهاره کالاها با ۲۰ تا ۶۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود.

رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها به صورت پراکنده در نقاط مختلف شهر تهران شامل پارک ارم، فرهنگسرای اشراق، فرهنگسرای خاوران، مصلای تهران و شهرآفتاب برگزار می‌شود.

رستگار افزود: دستگاه‌هایی مانند وزارت ارشاد و شهرداری تهران بیشترین دخالت را در برگزاری نمایشگاه‌های بهاره داشته‌اند.

وی در پاسخ به سوالی تصریح کرد: شهرداری تهران دلیل برگزاری نمایشگاه‌های بهاره را مصوبه شورای شهر می‌داند اما باید در نظر داشت که شهرداری نیز برای اجرا باید با هماهنگی و مجری‌گری اتاق اصناف نمایشگاه برگزار کند.

منبع خبر: رکنـا