به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قطر، یورگن کلینزمن در نشست خبری پیش از بازی تیم ملی کره جنوبی مقابل استرالیا در یک چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا گفت: استرالیا تیم بسیار خوبی است. احترام زیادی برایشان قائل هستیم. این بازی شبیه همه بازی‌های مرحله حذفی سخت و دشوار است. بازی با عربستان سخت […]

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قطر، یورگن کلینزمن در نشست خبری پیش از بازی تیم ملی کره جنوبی مقابل استرالیا در یک چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا گفت: استرالیا تیم بسیار خوبی است. احترام زیادی برایشان قائل هستیم. این بازی شبیه همه بازی‌های مرحله حذفی سخت و دشوار است. بازی با عربستان سخت بود و هیجان زیادی برای بازی با استرالیا داریم.

او درباره میزان شناخت خود از حریف یادآور شد: بازی‌های استرالیا را دیدیم. تیم جنگنده‌ای هستند. بازی شانس مساوی و در حقیقت پنجاه-پنجاه دارد. اما آماده مبارزه هستیم.

سرمربی آلمانی کره جنوبی در خصوص خوش شانسی اش در ضربات پنالتی و یادآوری موفقیت با تیم ملی آلمان که دروازه بانی همچون آندریاس کوپکه در گذشته داشت، گفت: درباره تأثیر دیدار با عربستان که به ۱۲۰ دقیقه و سپس ضربات پنالتی کشید گفت: با عربستان بازی سختی داشتیم. این بازی هم شبیه همان دیدار است. برایش آماده شدیم تا به نتیجه لازم برسیم.

سرمربی کره جنوبی ادامه داد: نیمه دوم بازی با عربستان خلق موقعیت زیادی داشتیم. راستش دوست داشتیم گل بیشتری بزنیم ولی این اتفاق نیفتاد. بازی با استرالیا هم برای خلق موقعیت کار دشواری داشتیم. خیلی برایشان احترام قائل هستیم و میدانیم در ضد حمله خوب هستند ولی به هر حال آماده این بازی هستیم.

او در پاسخ به اینکه استرالیا یک روز بیشتر از کره جنوبی استراحت داشته است گفت: روزهایی که بین بازی وجود دارد را باید غنیمت شمرد. باید برای بازی بعدی امید داشت. باید زجر کشید. در چنین مسابقاتی مجبور هستیم سختی بکشیم تا به نتیجه لازم برسیم. بازیکنانم در تیم‌های مختلف اروپایی بازی می‌کنند و به سختی بازی در هر سه یا چهار روز آشنا هستند. اینکه استرالیا استراحت بیشتری کرده مشکلی نیست و آماده دیدار فردا هستیم.

سرمربی آلمانی تیم ملی کره جنوبی درباره خوش شانسی او در ضربات پنالتی از زمان بازی در کنار نفراتی همچون آندریاس کوپکه در تیم ملی آلمان تاکید کرد: ضربات پنالتی خیلی خاص است. ما برای ضربات پنالتی تمرین کردیم. باید برایش آماده باشیم. به هرحال برای این اتفاق در این تورنمنت تمرین کرد. برای بازی با استرالیا هم ممکن است در چنین شرایطی قرار بگیریم پس روی آن کار می‌کنیم.

او بار دیگر به ریکاوری تیمش اشاره کرد و گفت: بازیکن: بازیکنان ما تجربه زیادی دارند. شاید استراحتی بیشتر رقیب اثرگذار باشد ولی وقتی در چنین تورنمنت‌هایی بازی می‌کنید مجبور هستید با شرایط سخت خودتان را وفق دهید. کاری که می‌کنیم همین است.

کلینزمن تاکید کرد: به عنوان مهاجم سابق می‌توانم بگویم مهم نیست فرصت را خراب می‌کنید مهم این است که منتظر فرصت بعدی باشید. مایکل جردن می‌گوید هرچه توپ بیشتری از دست بدهید می‌توانید امتیازات بیشتری بگیرید. پس مهم این است که منتظر تبدیل موقعیت بعدی به گل باشید. من هم منتظر گلزنی مهاجم خودم و دیدن لبخند روی لبش هستم.

سرمربی تیم ملی کره جنوبی تاکید کرد: خیلی خوشحال و خوشبخت که هدایت چنین تیمی را دارم. بازیکنان مستعد، خاص و بی نظیری دارم. می‌خواهم به آنها بگویم باید از این لحظات استفاده کنند. از بودن در قطر نهایت استفاده را کنند و تا رسیدن به بازی فینال تلاش کنند. تیم‌های خوبی مثل ایران، قطر، ژاپن در این جام هستند ولی ما هم تیم بسیار خوبی داریم و باید تلاش کنیم.

همچنین چو گو سونگ بازیکن تیم ملی کره نیز درباره دیدار فردا با استرالیا تصریح کرد: استرالیا تیم قدرتمندی است. خط دفاعی خوب و منسجمی داریم. فشاری رو ما به عنوان بازیکن نیست. میدانیم که با تیم خوبی بازی داریم ولی اینکه تحت فشار باشین نه، چنین نیست.

او تاکید کرد: خیلی خوشحال و خوشبخت هستم که هدایت چنین تیمی را بر عهده دارم. بازیکنان مستعد، خاص و بی نظیری دارم. می‌خواهم به آنها بگویم باید از این لحظات استفاده کنند. از بودن در قطر نهایت استفاده را کنند و تا رسیدن به بازی فینال تلاش کنند. تیم‌های خوبی مثل ایران، قطر، ژاپن در این جام هستند ولی ما هم تیم بسیار خوبی داریم و باید تلاش کنیم.

منبع: مـهر