به گزارش زیرنویس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، براساس گزارش‌ها، دستاوردهای گردان‌های قسام در روز ۱۸۸ نبرد طوفان الاقصی شامل موارد ذیل است: «انهدام کلی و جزئی ۱۳ خودروی زرهی اسرائیلی، کشتن و زخمی کردن ۲۱ نظامی اسرائیلی، ۶ مورد درگیری شدید بین مجاهدان قسام با اشغالگران، دو مورد انفجار دهانه تونل پس […]

به گزارش زیرنویس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، براساس گزارش‌ها، دستاوردهای گردان‌های قسام در روز ۱۸۸ نبرد طوفان الاقصی شامل موارد ذیل است:

«انهدام کلی و جزئی ۱۳ خودروی زرهی اسرائیلی، کشتن و زخمی کردن ۲۱ نظامی اسرائیلی، ۶ مورد درگیری شدید بین مجاهدان قسام با اشغالگران، دو مورد انفجار دهانه تونل پس از ورود صهیونیست‌ها، یک مورد انفجار خانه‌ها و هدف قرار دادن نیروهای اشغالگر با راکت ضدنفر، ۳ مورد درهم کوبیدن مقرهای فرماندهی و نیروها و ادوات جنگی دشمن با گلوله‌های خمپاره، ۳ مورد تحت کنترل گرفتن کوادکوپترهای دشمن»

همچنین مجاهدان گردان‌های قسام گروهی از نظامیان اشغالگر اسرائیلی را در داخل ساختمانی در غرب خان یونس در جنوب نوار غزه با راکت ضد استحکامات TBG هدف قرار دادند. در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند.

از سوی دیگر، همزمان با انتشار خبرهایی درباره احتمال برقراری آتش بس در جنگ غزه، یک رهبر حماس در سخنانی تاکید کرد که هر طرحی باید متضمن توقف جنگ، عقب‌نشینی از غزه و آزادی اسرا باشد

«محمود مردوای»، از رهبران جنبش حماس تاکید کرد که موضع ما کاملاً واضح و روشن است و هر طرح و توافقی باید متضمن توقف جنگ در غزه، عقب‌نشینی نیروهای اسرائیلی از این باریکه و آزادی اسرای فلسطینی باشد.

مردوای اظهار داشت که موضع رژیم صهیونیستی تا این لحظه در رابطه با طرح جدید برای آتش‌بس نامشخص و مبهم است.

وی تصریح کرد که حماس طرح پیشنهادی جدید برای آتش‌بس را بررسی می‌کند و موضع خود را مشخص کرده سپس پاسخ خود به این طرح را اعلام خواهد کرد.

همزمان، یک خبرنگار عبری زبان در گزارشی گفته است که باید منتظر موافقت سنوار با طرح آتش‌بس باشیم.

«امیر بوخبوط»، خبرنگار نظامی سرشناس اسرائیلی تاکید کرد: «این چه وضعی است که به آن گرفتار شده‌ایم، باید منتظر موافقت سنوار رهبر حماس در غزه با طرح آتش‌بس باشیم.»

از سوی دیگر، پس از بیانیه وزارت امور خارجه قطر در رابطه با موافقت اولیه رژیم صهیونیستی و حماس با طرح پیشنهادی برای آتش‌بس در غزه مردم در مراکز اسکان آوارگان در غرب رفح بیرون آمده و ضمن اظهار شادی و خوشحالی، نام محمد ضیف فرمانده کل گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس را فریاد زده و شعار حمایت از مقاومت سردادند.

منابع عبری زبان هم از قریب الوقوع بودن اعلام آتش بس در نوار غزه خبر دادند.

وبگاه روسیا الیوم شامگاه چهارشنبه به نقل از شبکه ۱۴ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که قطر در حال آماده شدن برای اعلام آتش بس در نوار غزه در روز شنبه پیش‌رو است.

این شبکه عبری نوشت: «شبکه ۱۴ عبری شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که یک مقام عرب که با حماس برای آزادی هزاران زندانی در ازای اسرا در غزه به توافق رسیده است، اعلام کرد که قطر در حال آماده شدن برای اعلام آتش‌بس در روز شنبه است».

به گفته این مقام عرب، پیشرفت‌های واقعی بین دو طرف وجود دارد، زیرا مصر در مصمم است تا این پیشرفت‌ها را قبل یا در اولین روزهای سفر آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به دست آورد.

وی افزود که از اسرائیل درخواست آتش بس نخواهد شد، بلکه یک آتش بس طولانی مدت خواهد بود و ارتش اسرائیل از نوار غزه عقب‌نشینی نخواهد کرد، بلکه صفوف خود را در خارج از شهرهای نوار غزه تجدید می‌کند.

همچنین روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت اعلام کرد که جنبش حماس اصرار دارد در چارچوب توافق مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی اسیر مروان برغوثی محکوم به ۵ مرتبه حبس ابد و اسیر احمد سعدات دبیرکل جبهه خلق، عبدالله برغوثی محکوم به ۶۷ سال حبس، حسن سلامه محکوم به ۴۶ مرتبه حبس ابد، عباس السید محکوم به ۳۵ مرتبه حبس ابد و ابراهیم حامد محکوم به ۵۶ مرتبه حبس ابد آزاد شوند.

بیش از ۱۱۰ روز از جنگ غزه در حالی می‌گذرد که رژیم صهیونیستی نه تنها به اهداف خود در جنگ دست نیافته بلکه از جنبه‌های مختلف تحت فشار است. از یک طرف این رژیم به خاطر آبروی از دست رفته خود توان خروج از غزه را ندارد و از طرفی به خاطر شرایط پیچیده داخلی و بین‌المللی شرایط جنگ را بسیار دشوارتر از تصورات خود می‌بیند.

منبع: مـهر

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.