تیم ملی تنیس‌روی‌میز ایران از کسب سهمیه المپیک بازماند  |
تیم ملی تنیس‌روی‌میز ایران از کسب سهمیه المپیک بازماند  |

تیم ملی تنیس روی میز با شکست برابر آلمان تیم دوم رنکینگ جهانی از صعود به جمع هشت تیم برتر مسابقات تیمی فینال قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک بازماند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات تنیس روی میز تیمی فینال قهرمانی جهان امروز چهارشنبه با برگزاری دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی در بوسان کره جنوبی پیگیری شد. در این مرحله از رقابت‌ها تیم ملی ایران به مصاف آلمان تیم دوم رنکینگ جهانی رفت و با نتیجه ۳ به صفر متحمل شکست شد.

در جریان این دیدار نوشاد عالمیان که رنکینگ ۵۱ جهان را در اختیار دارد در مصاف با «دانگ کیو» نفر دهم جهان با نتیجه ۳ به یک شکست خورد. نیما عالمیان که با رنکینگ ۲۴۲ وارد مسابقات شد مقابل «اوچاروف» با رنکینگ جهانی ۱۳ متحمل شکست ۳ به صفر شد.

امیر حسین هدایی که رنکینگ ۱۱۸ را در اختیار در حالی مقابل «پاتریک فرانزیسکا» با نتیجه ۳ به ۲ شکست خورد که حریفش در رده ۲۶ جهان ایستاده است.

تیم ملی تنیس روی میز با شکست برابر آلمان از صعود به جمع هشت تیم برتر مسابقات فینال تیمی قهرمانی جهان بازماند و بدون سهمیه تیمی برای المپیک ماند.

این نتیجه در حالی برای تیم ملی تنیس روی میز ایران رقم خورد که ملی پوشان کشورمان پیش از این صاحب سه برد و یک باخت در مجموع دیدارهای مقدماتی و حذفی شده بودند. نتایج تیم ملی تنیس روی میز در مسابقات تیمی فینال قهرمانی جهان به این شرح است:

مرحله مقدماتی
* ایران ۳ – تایلند صفر
* ایران یک – پرتغال ۳
* ایران ۳ – مصر یک
* ایران یک – رومانی ۳

مرحله یک شانزدهم نهایی
* ایران ۳ – سنگاپور صفر

مرحله یک هشتم نهایی
* ایران صفر – آلمان ۳

مسابقات تنیس روی میز تیمی فینال قهرمانی جهان با حضور ۴۰ تیم آغاز شد و با معرفی هشت تیم المپیکی به پایان می‌رسد.

منبع: مـهر