به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله لطف‌الله دژکام عصر سه‌شنبه در جلسه تفسیر قرآن کریم در مسجد نصیرالملک شیراز که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد ابتدا با محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت: شهادت بزرگمردان عرصه مقاومت و جهاد و فرزندان دلیر ایران اسلامی در دمشق […]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله لطف‌الله دژکام عصر سه‌شنبه در جلسه تفسیر قرآن کریم در مسجد نصیرالملک شیراز که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد ابتدا با محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت: شهادت بزرگمردان عرصه مقاومت و جهاد و فرزندان دلیر ایران اسلامی در دمشق را تسلیت می‌گویم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به آیه ۴ سوره بنی اسرائیل خاطرنشان کرد: خدا در این سوره فرموده است قوم بنی اسرائیل دو مرتبه فساد و طغیان می‌کنند و در شش ماه گذشته دیدید که ۳۴ هزار نفر زن و کودک و افراد بی‌گناه را در غزه و فلسطین کشتند.

وی افزود: وقتی از صهیونیست‌ها سوال شد که چرا می‌کشید پاسخ دادند فلسطینی‌ها انسان نبوده و انسان‌نما هستند و این عقیده صهیونیسم است زیرا آنها معتقدند تنها کسی که واقعاً انسان است همین بنی‌اسرائیل است که در آنجا گرد آمده‌اند.

امام جمعه شیراز خطاب به افراد حاضر در این جلسه گفت: زور آنها به شما نمی‌رسد وگرنه همان بلا را سر شما نیز می‌آوردند زیرا آنها مدعی مالکیت بر نیل تا فرات هستند و به همین خاطر دلیرمردانی چون شهید سردار زاهدی که مدافع ناموس و عزت من و شما است را شهید می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر شهید سلیمانی‌ها و شهید زاهدی‌ها و دیگر سرداران مقاومت نبودند قضیه فلسطین برای ما هم اتفاق می‌افتاد گفت: شهادت مقامی است که شایسته هرکسی نیست و به همین خاطر شهدای ما به دست جلادان و سفاکانی چون صهیونیست‌ها شهید شده‌اند که فساد، سرکشی و طغیان آنها در طول تاریخ همواره زبانزد بوده و در قرآن بیان شده و و خدای متعال رسوایی آنها را اعلام کرده است.

نبرد امروز ترکیبی و دارای لایه‌ها و ابعاد مختلفی است

آیت الله دژکام در ادامه با بیان اینکه دشمن در نبرد نظامی زورش به ما نمی‌رسد اما صحنه نبرد امروز صحنه جنگ ترکیبی است گفت: یک گوشه از جنگ در همین مسجد است و جنگ فرهنگی و تهاجم و شبیخون فرهنگی را بر علیه ما اعمال می‌کنند و چه بخواهیم و چه نخواهیم در وسط این صحنه و معرکه و میدان هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ هزار شهید نشانه حقانیت ما در این نبرد است افزود: پیروزی در این معرکه با حسن انتخاب و تدبیر شما و اقدام درست و بموقع رخ می‌دهد وگرنه شکست خواهید خورد و دشمن دست از سر من و شما بر نمی‌دارد.

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: به فرموده رهبر انقلاب قضیه ما با دشمن همان قضیه عاشورا است و ما حسینی وارد عرصه شده‌ایم و در آخر هم باید با پیروزی تمامش کنیم و پرچم را به دست صاحب اصلی خود یعنی امام عصر مهدی موعود (عج) برسانیم.

وی با بیان اینکه وحدت فرماندهی و گوش به فرمان ولی بودن رمز پیروزی در این نبرد است و نباید بگذاریم احد تکرار شود افزود: ما همه ابعاد این قضیه را نمی‌دانیم و در این نبرد باید گوش به فرمان رهبر انقلاب باشیم که اشراف کامل بر مسئله میدان دارند و به وقت خود تصمیم گرفته و اقدام می‌کنند و حتی به فرموده آیت‌الله حسن زاده آملی گوشش به دهان مبارک ولی عصر (عج) است.

آیت الله دژکام با بیان اینکه گاهی در مواردی صبر، تلخ اما نتیجه‌اش شیرین است افزود: در قضیه طوفان الاقصی هم برخی دعوت به حضور مستقیم ما کردند اما امروز که شش ماه گذشته فهمیده‌ایم این تصمیم درست بوده و پیروزی‌ها حاصل شده و آمریکا در حمایت همیشگی از اسرائیل مردد شده است.

نماینده ولی فقیه در فارس در پایان با بیان اینکه اطاعت از نایب امام زمان (عج) برای ما واجب و رمز پیروزی در نبرد کنونی است گفت: آنچه که باعث شکست در عرصه‌های مختلف شد اطاعت نکردن از رهبر الهی بود و اگر در این راه ریزش‌هایی هم داشته‌ایم عوض آن رویش‌های زیادی رخ داده و مردم ما پای کار بوده و مسیر شهدا را ادامه داده‌اند.

رمز پیروزی بر اسراییل در جنگ کنونی گوش به فرمان ولی فقیه بودن است

منبع: مـهر