تعطیلی‌های آخر هفته به کجا رسید؟
تعطیلی‌های آخر هفته به کجا رسید؟

در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی زیرنویسمطرح شد؛ آخرین روز‌های سال ۱۴۰۲، با داغ شدن بحث افزایش روز‌های تعطیل در آخر هفته و کاهش ساعات کاری پایان یافت. ماجرا از آنجا شروع شد که این طرح به مجلس رفت و با اکثریت آرا تصویب شد، اما نمایندگان بر سر جزئیات آن به توافق نرسیدند. آن‌طور […]

- تعطیلی‌های آخر هفته به کجا رسید؟

در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی زیرنویسمطرح شد؛

آخرین روز‌های سال ۱۴۰۲، با داغ شدن بحث افزایش روز‌های تعطیل در آخر هفته و کاهش ساعات کاری پایان یافت.

ماجرا از آنجا شروع شد که این طرح به مجلس رفت و با اکثریت آرا تصویب شد، اما نمایندگان بر سر جزئیات آن به توافق نرسیدند. آن‌طور که از زمزمه‌های مطرح‌شده به نظر می‌رسید انگار مجلس بیشتر با تعطیلی روز‌های جمعه و شنبه موافق بود، اما دولت بیشتر مایل است که این دو روز تعطی، از پنجشنبه تا جمعه باشد. نکته‌ای که چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسید، زیرا در حال حاضر هم اداره‌های دولتی و نیمه‌دولتی، روز‌های پنجشنبه تعطیل یا نیمه‌تعطیل هستند.

سید سلمان ذاکر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی زیرنویسدرباره آخرین خبر‌ها از افزایش تعطیلی‌های آخر هفته در کشور اظهار کرد: این موضوع اکنون در کمیسیون اجتماعی قرار دارد و شور دوم آن در حال بحث و بررسی است و بعضی از ایراداتی که برخی از نمایندگان  در این بحث گرفته بودند در حال برطرف شدن در کلیات اولیه است.

وی ادامه داد: زمان تعطیلی را به دولت واگذار کردیم که آن‌ها تصمیم گیری کنند که  پنجشنبه و جمعه و یا جمعه شنبه تعطیل شود.

ذاکر درباره لزوم افزایش روز‌های تعطیلی آخر هفته گفت:  بر اساس سیاست‌های کلی ما مردم نیاز به نشاط بیشتری دارند و اگر در هفته ۵ روز کار مفید برای افراد انجام شود احساس می‌کنم کافی است. تا افراد مجبور نشوند برای آخر هفته خود مرخصی بگیرند.

وی ادامه داد: در ارتباط با همسان‌سازی بحث‌های تجاری با دنیا نیز باید این موضوع مدنظر قرار داد و دولت تصمیم گیری کند.

+

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.